22.02.2016 – 55-ty SYMPOZJON i konferencja naukowa poświęcona technologii druku 3D w Ustroniu

W zeszłym tygodniu miała miejsce Gala wręczenia Nagród Branżowych CD3D 2015, która zakończyła się bardzo wielkim sukcesem. Tymczasem już za miesiąc pojawi się kolejne niezwykłe wydarzenie – Konwersatorium pt. „Technologia druku 3D w ujęciu przemysłowym wraz z prezentacją firm z branży druku 3D” organizowane przy okazji 55-tego SYMPOZJONU „Modelowanie w mechanice”, czyli najważniejszej konferencji naukowej uczelni technicznych w Polsce.

55 Sympozjon „Modelowanie w mechanice” odbędzie się w Ustroniu w dniach 20–24 luty 2016 r. Stało się już tradycją, że każdego roku w drugiej połowie lutego w Beskidzie Śląskim spotykają się naukowcy z różnych stron Polski, z różnych uczelni i ośrodków PAN-u, aby dyskutować o problemach szeroko pojętej mechaniki. Uczeni z wybitnym dorobkiem naukowym i wieloletnim doświadczeniem rozmawiają z adeptami nauk technicznych, dzielą się swoimi osiągnięciami i służą radą młodym naukowcom, stawiającym nierzadko pierwsze kroki świecie nauki.

W tym roku po raz pierwszy w historii SYMPOZJONU odbędzie się specjalne wydarzenie poświęcone technologi druku 3D o nazwie „Technologia druku 3D w ujęciu przemysłowym wraz z prezentacją firm z branży druku 3D”. Odbędzie się ono w poniedziałek (22.02.2016), trzeciego dnia SYMPOZJONU w DW Jaskółka w godzinach 9.00 – 14.00. W trakcie trwania imprezy będzie można wysłuchać wykładów na temat profesjonalnego wykorzystania druku 3D w Polsce i na świecie, przeprowadzonych przez przedstawicieli następujących firm:

  • 3D Lab – dystrybutor marki 3D Systems
  • 3DGence – producent drukarek 3D drukujących w technologii FDM
  • Bibus Menos – dystrybutor marek EOS i Stratasys
  • CadXpert – dystrybutor marek MakerBot, Blueprinter i ESI
  • IJ Paliga – czołowa firma usługowa specjalizująca się w profesjonalnym druku 3D
  • Materialise – największa firma świadcząca usługi druku 3D na świecie
  • Wadim Plast Narojek Sp.j. – dystrybutor marki SLM Solutions.

CD3D Jest oficjalnym partnerem wydarzenia i patronem medialnym. Sam będę miał przyjemność prowadzić to wydarzenie, wystąpię również z wykładem.

Udział w Konwersatorium poświęconemu technologii druku 3D jest dostępny dla każdego! Koszt uczestnictwa to zaledwie 50,00 PLN, w ramach którego uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wykładów w/w firm, obejrzenia maszyn i eksponatów jakie będą prezentowane oraz wzięcia udziału w rozmowach z przedstawicielami profesjonalnej branży druku 3D. W cenie jest wliczony również obiad.

SYMPOZJON (2)

Szczegółowe informacje na temat SYMPOZJONU oraz Konwersatorium poświęconego technologii druku 3D znajdują się tutaj. Rejestracja jest możliwa pod tym adresem.

SYMPOZJON (3)

Organizatorem konferencji jest od lat gliwicki oddział Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej przy poparciu Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk. Instytucją wspierającą konferencję jest EC Test System. Komitetowi naukowemu sympozjonu przewodniczy profesor Eugeniusz Świtoński, a komitetowi organizacyjnemu – dr hab. inż. Sławomir Duda oraz dr hab. inż. Damian Gąsiorek, sekretarz komitetu.

Już wkrótce zaprezentujemy szczegółowy harmonogram wydarzenia, wraz z tytułami poszczególnych prelekcji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Scroll to Top