3D Hubs – największa platforma pośrednicząca w usługach druku 3D na świecie, pozyskała 7 milionów dolarów na dalszy rozwój swojego projektu. Kwota ta pochodzi od dwóch funduszy inwestycyjnych – EQT Ventures oraz Balderton Capital. Ponadto, Ted Persson z EQT Venutres wstąpi do zarządu 3D Hubs.

Firma posiada obecnie dwie siedziby – w Amsterdamie oraz w Nowym Yorku i zamierza dalej rozwijać portfolio usług druku 3D. W portalu są zarejestrowani zarówno prywatni posiadacze drukarek 3D, jak i firmy usługowe. Użytkownicy mogą korzystać z bazy liczącej ponad 32.000 zarejestrowanych urządzeń ze 160 krajów. Jak deklaruje firma, miesięcznie wykonywanych jest ponad 40.000 wydruków 3D.

3D Hubs zostało założone w 2013 przez dwóch Holendrów – Briana Garreta i Brama de Zwarta. Na początku platforma składała się głownie z prywatnych użytkowników drukarek 3D, natomiast od października 2015 przemieniła się w portal wyspecjalizowany w kompleksowych usługach druku 3D.

seriesb-img-1

Do ekipy 3D Hubs dołączyli również inwestorzy z Google, Ubera, Booking.com czy Spotify. Ted Persson z EQT Ventures, który niedawno dołączył do 3D Hubs, widzi przyszłość platformy następująco:

Znajdujemy się dopiero na początku tego, co może nam zaoferować druk 3D, a 3D Hubs jest firmą o bardzo wysokiej pozycji w tym obszarze. Jesteśmy pod wrażeniem tego, co osiągneli Bram, Brian oraz reszta ekipy przez 3 lata, a w momencie gdy poprosili EQT Ventures o wsparcie, nie wahaliśmy się ani chwili.

Źródło: 3D Hubs

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News