3D Systems ogłosiła rozszerzenie portfolio materiałów metalicznych i polimerowych do druku 3D. Firma wprowadziła dwa nowe proszki metali – Certified HX i Certified CuCr2.4, oba certyfikowane do użytku w drukarkach 3D DMP Flex 350 i DMP Factory 350, a HX uzyskał również certyfikat dla systemu DMP Factory 500.
HX to wysokowydajny stop niklu, który zawiera wyższy procent molibdenu (do 9,5%) w porównaniu z innymi stopami niklu w celu zwiększenia jego wytrzymałości i odporności na korozję, odkształcenia, pękanie i utlenianie w gorących strefach. Nadaje się do produkcji dużych aplikacji, wymagających zastosowań w gorących strefach o temperaturze roboczej do 1200°C, takich jak turbiny gazowe w energetyce i przemyśle. 3D Systems opracował parametry we współpracy z firmą GF Machining Solutions i przetestował je z GF Casting Solutions na bazie rzeczywistych aplikacji IGT i lotniczych.
CuCr2.4 to bardzo wytrzymały, odporny na korozję stop miedzi, który jest znacznie mocniejszy niż czysta miedź do zastosowań związanych z zarządzaniem ciepłem i chłodzeniem w przemyśle zaawansowanych technologii, dóbr konsumpcyjnych, motoryzacji oraz przemyśle lotniczym i obronnym.
3D Systems rozszerzyło również swoją ofertę polimerów, ogłaszając strategiczne partnerstwo z firmą WeMatter, szwedzkim producentem tańszych systemów do selektywnego spiekania laserowego. Partnerstwo ma na celu rozszerzenie globalnego zasięgu systemu Gravity SLS firmy WeMatter, który jest obecnie dostępny w regionie EMEA, z 3D Systems jako wyłącznym światowym dystrybutorem.
Drukarka Gravity 3D zadebiutowała w 2020 roku jako bardziej dostępne rozwiązanie typu „plug and play” do druku 3D w technologii SLS. Urządzenie posiada certyfikat CE do użytku w biurach, szpitalach i laboratoriach badawczych, zajmuje mniej miejsca niż typowe przemysłowe systemy SLS, ale ma duże rozmiary komory roboczej na poziomie 300 x 300 x 300 mm. Posiada również unikalny system obsługi proszku, w którym materiały są ładowane za pomocą łatwych w obsłudze wkładów, a niewykorzystany proszek można poddać recyklingowi.
Źródło: www.3dsystems.com