TRUMPF – niemiecki producent maszyn CNC i drukarek 3D do metalu poinformował, że jego przychody w roku obrotowym 2021/22 wzrosły o +20% w porównaniu do wyników za analogiczny okres. Według wstępnych obliczeń TRUMPF spodziewa się wygenerować 4,2 mld EUR przychodu w ujęciu rocznym (liczonym do 30 czerwca 2022 r.), co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do 3,5 mld EUR przychodu, jaki osiągnął w roku obrotowym 2020/21. Równocześnie firma wskazuje, że sprzedaż była utrudniona przez trudne warunki makroekonomiczne i pomimo przewidywanego wzrostu zaległości w zamówieniach problemy z łańcuchem dostaw ograniczają jej zdolność do realizacji bieżących zamówień.

TRUMPF to firma rodzinna z siedzibą w Ditzingen koło Stuttgartu, tym samym nie musi publikować swoich danych finansowych w taki sam sposób, jak robią to spółki giełdowe, ale często publikuje najważniejsze dane, aby dać branży pojęcie o tym, jak sobie radzi. W swoich ostatnich wstępnych wynikach firma ujawniła, że ​​spodziewa się uzyskać 4,2 mld EUR przychodu, czyli o +8% więcej niż przewidywała na rok obrotowy 2021/22.

Wzrost ten był spowodowany głównie rozwojem spółki zależnej ASML. Firma, która jest najbardziej znana jako twórca litografii w ekstremalnym ultrafiolecie – procesu wykorzystywanego do modelowania mikrochipów w dużych ilościach, spisywała się tak dobrze, że stała się największym źródłem przychodów TRUMPF w roku obrotowym 2021/22 w postaci 840 milionów EUR.

Podczas gdy Niemcy są tradycyjnie największym źródłem przychodów firmy, ich działalność w tym obszarze spadła na trzecie miejsce w tym okresie, przynosząc 580 mln EUR, co pozostaje na tym samym poziomie w porównaniu z rokiem obrotowym 2020/21 i o -11,5% mniej niż 655 mln EUR wygenerowane w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie TRUMPF ma całkowity portfel zamówień w wysokości 5,6 miliarda EUR, o +42% więcej niż 3,9 miliarda euro, które odnotował w tym samym okresie ubiegłego roku.

W przeciwieństwie do wstępnych danych za rok obrotowy 2020/21, firma TRUMPF nie wydała wytycznych wraz ze swoimi danymi na rok obrotowy 2021/22 na nadchodzący rok. Jest to prawdopodobnie spowodowane zakłóceniami spowodowanymi pandemią COVID-19 i trwającą wojną Rosji na Ukrainie. Ze względu na niepewność spowodowaną takimi wydarzeniami, firma spodziewa się, że pozyskiwanie niektórych części elektronicznych będzie trudne w roku obrotowym 2022/23.

Źródło: www.trumpf.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like