W połowie kwietnia br. informowaliśmy, że Politechnika Śląska uruchomiła pierwszą w Polsce, uczelnianą farmę drukarek 3D. Jest ona wsparciem m.in. dla studentów kierunku Mechatroniki, gdzie mogą wybrać specjalizację w zakresie technologii przyrostowych. Równocześnie od wielu lat Politechnika Wrocławska i Politechnika Rzeszowska uczą swoich studentów pracy z profesjonalnymi systemami druku 3D, sukcesywnie rozbudowując swoje parki maszynowe. Spore osiągnięcia na tym obszarze ma także krakowskie AGH. Do grona uczelni poważnie myślących o kształceniu młodych osób w zakresie technologii przyrostowych dołączyła teraz Politechnika Warszawska, która uruchamia podyplomowe studia z modelowania i druku 3D.

Studia noszą nazwę „Akademii 3D” i obejmują dwa semestry liczące łącznie 222 godziny dydaktyczne – w tym 198 laboratoryjnych i projektowych. Studia są prowadzone przez wykładowców Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej wspomaganych przez praktyków projektowania i wytwarzania 3D. Współorganizatorem Akademii 3D jest Wolf Project Studio, a partnerami m.in. 3D Phoenix, 3DKreator, Filaments4U, igus i Uniforge.

Opłata całkowita za dwa semestry wynosi 6 000 PLN, jednakże istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie raty. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.09.2016, o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dot. studiów znajdują się na stronie Politechniki Warszawskiej.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News