BICO i Nanochon rozpoczynają prace nad opracowaniem implantu do odbudowy stawu wykonanego w technologii druku 3D

BICO (dawniej Cellink) ogłosił nawiązanie współpracy z Nanochon – startupem opracowującym regeneracyjne protezy stawów. Zgodnie z warunkami podpisanej umowy, Nanochon kupi produkty i usługi o wartości 1,5 mln USD od firmy SCIENION będącej spółką zależną od BICO w celu opracowania drukowanych w 3D, regeneracyjnych implantów stawów. Nowatorska technologia rozwijana przez Nanochon może zapewnić pacjentom szybszy i skuteczniejszy powrót do zdrowia, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ponoszonych przez świadczeniodawców, firmy ubezpieczeniowe i pacjentów.

W ramach umowy SCIENION będzie pełnić funkcję producenta kontraktowego implantów do regeneracji chrząstki dla Nanochon. Proces będzie wykorzystywał kilka kluczowych technologii z portfolio BICO, aby umożliwić to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie. Umowa sprawi również, że SCIENION stanie się kluczowym partnerem produkcyjnym Nanochon w nadchodzącej dekadzie. BICO zainwestuje również 400 tysięcy dolarów w rundę finansowania Nanochon Seed, aby pomóc w rozwoju technologii medycyny regeneracyjnej Nanochon i inżynierii tkankowej. Startup wykorzysta nowe fundusze do skalowania procesów produkcyjnych i przyspieszenia badań klinicznych.

Operacja wymiany stawu okazała się jedną z najczęstszych operacji wśród szybko starzejącej się populacji USA – z ponad 7 milionami zabiegów wykonywanych każdego roku. Amerykańskie Centra Medicare i Medicaid Services szacują, że starzejący się Amerykanie zwiększą roczne wydatki na opiekę zdrowotną do 6 bilionów dolarów do 2027 r., z czego większość będzie pochodzić z zaburzeń związanych ze starzeniem się, takich jak osteoporoza.

Obecna wymiana stawu zwykle kończy się niepowodzeniem po 15-20 latach z powodu braku organicznego wzrostu chrząstki i wysoce destrukcyjnego charakteru samej operacji jej wymiany. Nowatorska metoda regeneracyjna Nanochon rozwiązuje ten problem, zastępując wysoce inwazyjną chirurgię zastępczą procedurą minimalnie inwazyjną, w której drukowane w 3D struktury wykonane z nowatorskiego nanomateriału polimerowego są wszczepiane do uszkodzonej chrząstki w celu promowania zdrowego wzrostu chrząstki.

Źródło: materiały prasowe BICO

Scroll to Top