Firma Canon, znana jako producent wysokiej jakości rozwiązań do obrazowania – w tym sprzętu foto-video, urządzeń biurowych czy systemów do druku wielkoformatowego, w lutym 2015 roku podpisała umowę dystrybucyjną na sprzedaż i wsparcie posprzedażowe drukarek 3D firmy 3D Systems. Rozwiązania, dostępne początkowo jedynie w Wielkiej Brytanii i Irlandii, są sukcesywnie wprowadzane na rynek europejski, w tym polski.

W ramach współpracy z 3D Systems, firma Canon koncentruje się na rozwoju rozwiązań usprawniających procesy biznesowe dla branży produkcyjnej, architektonicznej i inżynieryjnej oraz sektora edukacji. Druk 3D to nowa, jednak bardzo rozwojowa gałąź w działalności firmy.

W związku z rozwojem nowej gałęzi biznesu firma poszukuje specjalistów do pracy w Katowicach lub w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się pod tym adresem.

Broszura 02

Rynek druku 3D rośnie w zawrotnym tempie, zarówno w skali globalnej, jak i europejskiej. Gartner szacuje, że wydatki użytkowników końcowych na druk 3D wzrosną z 1,6 mld USD w 2015 do 13,4 mld w 2018 roku. Jeśli chodzi natomiast o Europę Zachodnią, to według danych IDC, przewidywany średni wzrost roczny wartości rynku w okresie od 2012 do 2018 r szacowany jest na 25%. Oznacza to duże możliwości dla firm działających na tym rynku.

Broszura 01

Tak decyzję o wprowadzeniu technologii druku 3D przez Canon w Polsce komentuje Jacek Witkowski, Dyrektor Handlowy w dziele systemów wielkoformatowych Canon Polska:

Canon posiada silne kompetencje w zakresie sprzedaży i marketingu, rozwiniętą sieć serwisową, a także ogromne doświadczenie w opracowywaniu i dostarczaniu innowacji. Druk 3D jest technologią, która ma ogromne szanse zrewolucjonizować sposób działania firm produkcyjnych i inżynieryjnych w Polsce. Jako firma z technologicznym DNA mamy nadzieję odegrać w tym procesie znaczącą rolę. W tej chwili kompletujemy zespół i poszukujemy osób, które chciałyby być częścią dokonującej się transformacji.

Jacek Witkowski – Dyrektor Handlowy Canon Polska

Canon jest światowym liderem w dziedzinie zarówno konsumenckich, jak również biznesowych rozwiązań do obrazowania. Bogate portfolio firmy obejmuje: cyfrowe aparaty kompaktowe, lustrzanki, obiektywy, kamery. Firma jest także wiodącym dostawcą rozwiązań do druku wielkoformatowego, produkcyjnego, urządzeń biurowych – drukarek, ploterów, kopiarek, skanerów i oprogramowania.

Canon przeznacza duże nakłady na badania i rozwój innowacyjnych technologii, dzięki czemu przoduje w liczbie zarejestrowanych patentów. W swojej działalności firma w szczególny sposób uwzględnia interesy społeczeństwa i środowiska, realizując zasady filozofii Kyosei – „życie i praca dla wspólnego dobra”.

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News