Desktop Metal opublikował wyniki finansowe za 2022 r. notując rekordowy poziom przychodów i wzrost na poziomie +86% rok-do-roku. Firma wygenerowała 209 mln dolarów, z czego 60,6 mln dolarów tylko w samym czwartym kwartale roku. Równocześnie rozpoczęta rok temu restrukturyzacja zatrudnienia i konsolidacja działów, ma pozwolić Desktop Metal na 100 mln dolarów oszczędności w 2023 r.
W zeszłym roku Desktop Metal ogłosiło nawiązanie strategicznej współpracy z Align Technology – skanery wewnątrzustne iTero firmy Align będą oferowane dentystom jako bezproblemowa zarządzana usługa w modelu subskrypcji z powtarzającymi się przychodami. Firma rozpoczęła dostawy drukarek 3D Production System P-50, podpisując m.in. umowę ramową z jedną z największych firm elektroniki użytkowej na świecie. Wprowadziła także na rynek nowy model drukarki 3D S-Max Flex do druku 3D z piasku, wykorzystującą technologię Single Pass Jetting. Zaprezentowała FreeFoam – rewolucyjną, rozszerzalną żywicę do druku 3D przeznaczoną do masowej produkcji części piankowych. W końcu wprowadziła na rynek Figur G15 – pierwszą komercyjną platformę do kształtowania standardowych blach na żądanie przy użyciu oczekującej na opatentowanie technologii cyfrowego formowania arkuszy (DSF). Łącznie Desktop Metal chwali się instalacją 1100 drukarek 3D do metalu.
Mimo wysokich przychodów na poziomie 209,0 mln dolarów, Desktop Metal wygenerował stratę netto w wysokości -740,3 mln USD, w tym -498,8 mln dolarów z tytułu utraty wartości firmy i -38,7 mln dolarów amortyzacji przejętych wartości niematerialnych. Strata netto liczona niezgodnie z zasadami GAAP wyniosła -130,7 mln dolarów.
Środki pieniężne, ich ekwiwalenty i inwestycje krótkoterminowe na koniec 2022 r, wyniosły 184,5 mln dolarów. W 2023 r. firma oczekuje osiągnięcie przychodów w wysokości od 210 – 260 mln dolarów. Oczekiwana skorygowana EBITDA na poziomie od (50) do (25) mln USD na cały rok 2023, z oczekiwaniem osiągnięcia progu rentowności skorygowanej EBITDA przed końcem roku 2023 r.
Źródło: www.desktopmetal.com