Niemiecka firma DyeMansion, specjalizująca się w produkcji urządzeń do post-processingu w technologii addytywnej SLS i MJF pozyskała kolejne 14 milionów dolarów dofinansowania. Globalny lider post-processingu w druku 3D, zebrał w ten sposób już łącznie 24 miliony dolarów.
Fundusze mają pomóc w przyspieszeniu przejścia na tzw. produkcję cyfrową. W planach jest zwiększenie automatyzacji, łączności cyforwej i integracji wszystkich produktów i procesów DyeMansion. Kolejne kroki obejmują wzmocnienie pozycji marki na globalnym rynku, poprzez stworzenie nowych obiektów demonstracyjnych, rekrutację regionalnych konsultantów ds. zastosowań oraz komercyjnej infrastruktury biznesowej. Dofinansowanie ma być również przeznaczone na dostarczenie nowoczesnych rozwiązań wykańczania wydruków 3D, do szerokiej gamy klientów na całym świecie oraz adaptację druku 3D do produkcji seryjnej.
Jak mówi dyrektor generalny i współzałożyciel DyeMansion, Felix Edwald, wiedza i wyjątkowe podejście Nordic Alpha Investments pomoże firmie wzmocnić pozycję jako światowego lidera w branży. Wsparcie wszystkich inwestorów pozwoli przejść na produkcję cyfrową i stworzyć fabrykę przyszłości, opartą o druk 3D.
Globalny paraliż, spowodowany pandemią koronawirusa, pozwolił dostrzec przewagę technologii addytywnych nad tradycyjnymi łańcuchami dostaw. Kryzys wzmocnił pozycję druku 3D, a produkcja cyfrowa stanęła na wysokości zadania i sprostała popytowi na deficytowe w czasie pandemii produkty. Dye Mansion uważa, że ujawnienie potencjału druku 3D jest jednym z powodów, dla których otrzymała dofinansowanie. Według Rasmusa Lund, partnera inwestycyjnego w NAP, COVID-19 przyczynił się do przyjęcia i podkreślenia znaczenia druku 3D.
DyeMansion odgrywa ważną rolę w dziedzinie druku 3D. Firma otworzyła bramę do kolorowych i estetycznych wydruków 3D w wielu branżach. Podkreśliła także potencjał postprocessingu modeli, wytwarzanych w technologii addytywnej. Arno Held, dyrektor ds. inwestycji w AM Ventures, twierdzi, że dzięki integracji możliwości wykończenia i kolorowania elementów wytworzonych w AM, można przeistoczyć druk 3D w produkcję masową. Dzięki otrzymanym funduszom stanie się to możliwe.
Źródło: 3dprintingmedia.network