DyeMansion to nowa firma oferująca usługi post-processingu detali wytwarzanych w technologii SLS. W swojej ofercie posiadają profesjonalne urządzenia wykorzystywane na etapie obróbki końcowej drukowanych 3D elementów – stacje do mycia wydruków, wygładzania powierzchni oraz nanoszenia koloru. Kilka dni temu firma zaprezentowała potencjalne możliwości swojego urządzenia przedstawiając próbki kolorów, na jakie można barwić wydruki. Obejmują one całą paletę barw RAL - ponad 1600 kolorów o wysokim poziomie nasycenia.

Oferowana przez nich usługa pozwana na nanoszenie koloru na detale wykonywane w technologii SLS oraz (niebawem) MJF. Jak przyznaje Felix Ewald, dyrektor generalny i współzałożyciel DyeMansion, możliwość barwienia detali w pełnej palecie kolorów RAL od początku była dla firmy wyzwaniem, a jej wdrożenie  jest ukłonem w stronę klientów, którzy od teraz mają pełen dostęp do najwyższej jakości usług.

Detale wytwarzane w technologii proszkowej najczęściej charakteryzują się jednolitą barwą - najczęściej w odcieniach bieli lub szarości. Możliwość barwienia preferowanych części drukowanego 3D modelu na dowolny kolor otwiera nową gamę możliwości i potencjalnych aplikacji. Jest to szczególnie istotne w dobie, kiedy wielokolorowy druk w technologii FFF zyskuje coraz większą popularność.

Opracowany przez nich system kilkustopniowego wykańczania wydruków 3D, obejmujący kilka opatentowanych procesów, pozwala na szybki post-processing detali (nadanie odpowiedniego wykończenia czy nałożenie koloru) niezależnie od stopnia złożoności geometrii.

Firma prężnie się rozwija - widać, że uzyskane niedawno finansowanie zostało wykorzystane w najlepszy możliwy sposób. jak przyznaje jeden z partnerów DyeMansion, ich system post-processingu to wyniesienie technologii SLS na nowy, lepszy poziom.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News