EUMAKERS to jeden z większych, włoskich producentów filamentów do drukarek 3D, który znany jest przede wszystkim ze swojej bogatej gamy kolorystycznej. W swojej ofercie ma bowiem PLA dostępny w ponad osiemdziesięciu różnych kolorach oraz średnicach 1,75 mm i 2,85 mm. Wszystkie materiały nawinięte są na ekskluzywne szpule, które po opróżnieniu możemy przekształcić w przedmioty użytku codziennego.
Do tej pory każdą szpule można było przerobić na ozdobny wieszak, ale obecnie w planach firmy jest rozwinięcie tego oryginalnego pomysłu, poprzez wprowadzenie linii projektów EUMAKEIT. Docelowo ma ich być około dwudziestu i stanowić będą połączenie konstrukcji szpuli z drukowanymi w 3D elementami.
W chwili obecnej dostępnych jest pięć gotowych projektów, które można pobrać ze specjalnej, dedykowanej strony producenta filamentów. Są to stojak na słuchawki, lampa, dozownik na kapsułki do kawy Nespresso, stylizowane na lata 70-te pucharki do lodów oraz uchwyt na tablet. Wszystkie modele dostępne są za darmo, ale mogą również być sprzedawane przez obecnych oraz przyszłych dystrybutorów marki EUMAKERS, nawet jako gotowe gadżety.
Według szefostwa firmy, jednym z głównych powodów, dla którego powstał projekt EUMAKEIT było zapewnienie partnerom firmy jak największej liczby opcji, którymi byliby w stanie zainteresować swoich klientów. Oprócz ogromnej bazy kolorystycznej filamentów, która według zapewnień ma osiągnąć w najbliższym czasie ponad setkę, starają się więc zaoferować im dodatkowe produkty, którymi mogą handlować.
Drugim istotnym czynnikiem jest oczywiście idea recyklingu. Firma stara się na wszelkie możliwe sposoby produkować materiały jak najbardziej przyjazne środowisku naturalnemu, bioprzyjazne lub wytwarzane w procesie recyklingu. Chociaż obecnie wiąże się to z większymi kosztami produkcyjnymi, to władze firmy wierzą, że w przyszłości wysiłek ten będzie im się opłacał. Przykuwające uwagę swoim niebanalnym wzornictwem, projekty idealnie wpasowują się w politykę przedsiębiorstwa, ponieważ każda szpula może zostać wykorzystana ponownie zyskując nowe życie.
Źródło: www.3dprint.com, www.eumakers.com