Globalne firmy chemiczne – Evonik i LEHVOSS Group, ogłosiły nawiązanie strategicznego partnerstwa w obszarze przemysłowego druku 3D. Współpraca opiera się na dwóch zadaniach: w oparciu o polimery PA613 produkowane przez Evonik, LEHVOSS stworzy własne materiały do druku 3D pod własną marką LUVOSINT, a z początkiem września 2023 r. włączy do portfolio proszek INFINAM PA 6005 P (PA613) również produkowany przez Evonik. Obydwa materiały mają być przeznaczone do używania w przemyśle motoryzacyjnym.
INFINAM PA 6005 P to sproszkowany poliamid stworzony przez Evonik na bazie PA613 i przeznaczony do druku 3D w technologii SLS. Materiał jest wytwarzany przy użyciu specjalnego procesu wytrącania opracowanego w Marl Chemical Park i nadaje się do druku 3D w wyższym zakresie temperatur. W porównaniu do innych trudnych w obróbce materiałów z rodziny poliamidów 6, INFINAM PA 6005 P charakteryzuje się niską nasiąkliwością wody – poniżej 3%, co pozytywnie wpływa na przetwarzanie w procesie druku 3D oraz podczas post-processingu.
LEHVOSS opracował wariant proszku wzmocnionego włóknem węglowym do spiekania laserowego z bazowego polimeru PA613 firmy Evonik pod marką LUVOSINT PA613 9711 CF. Materiał łączy specjalne włókna węglowe z pojedynczymi cząsteczkami tworzywa sztucznego. Spieczone w ten sposób włókna węglowe odpowiadają obowiązującym przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy. Włączając niewzmocniony INFINAM PA 6005 P Evonik do swojego portfolio produktów, LEHVOSS oferuje obecnie oba materiały pochodzące z jednego źródła.
Dzięki liniom produktów LUVOSINT i LUVOCOM 3F Grupa LEHVOSS oferuje tworzywa sztuczne do druku 3D, które są dostosowane do najpopularniejszych procesów produkcyjnych, takich jak SLS, FDM / FFF i czy druk 3D z granulatów (FGF).
Źródło: www.infinam.com