Polski rynek druku 3D cały czas się rozwija i rośnie. Chociaż na przestrzeni lat kilka firm nie wytrzymało tempa i odpadło – na ich miejsce pojawiło się wiele kolejnych. Dziś mamy jednak do czynienia z wydarzeniem bez precedensu! Trzy firmy działające w segmencie produkcji materiałów eksploatacyjnych do drukarek 3D typu FDM – CoroTechnology, Mifon Chemical oraz P3D postanowiły połączyć swoje siły tworząc nową markę filamentów – HMF Chemical Advanced Materials.
CoroTechnology to doskonale znana wszystkim w kraju firma produkująca podkładki adhezyjne CoroPad i spraye C-STICK, jak również specjalistyczne, inżynieryjne filamenty do drukarek 3D. Zdobyła także tytuł Najlepszego Polskiego Producenta Akcesoriów Roku 2016 w plebiscycie branżowym CD3D. P3D to producent filamentów, który zadebiutował na rynku w zeszłym roku, zdobywając m.in. nominację dla Najlepszej Nowej Polskiej Firmy Roku 2017 w plebiscycie branżowym CD3D, znany przede wszystkim z filamentu ASA, który został wyróżniony przez Kapitułę Konkursową IX Dni Druku 3D w 2017 r. Mifon Chemical to z kolei firma doskonale znana w polskiej branży druku 3D, zajmująca się również produkcją i dystrybucją materiałów eksploatacyjnych.
Teraz firmy będą wspólnie koncentrować swoje działania na produkcji najwyższej jakości filamentów, wytwarzanych z autorskich receptur tworzyw sztucznych, dedykowanych stricte do druku 3D pod nową marką. Na początek w ofercie znalazła się linia Compositum Filament SeriesTM do tej pory reprezentowana przez trzy rodzaje Compositum ABS (ATTM, STTM oraz EXTM) oraz nowe rozwiązanie w postaci tworzywa PCABS EHTM. Do końca czerwca br. linię uzupełnią ponadto filamenty elastyczne FLEX MHTM o różnym stopniu miękkości.
Ofertę uzupełniają ponadto materiały z nowej serii Design Filament SeriesTM – PLA FL™ (uelastyczniony materiał, bardziej odporny na kruche pękanie w stosunku do typowych tworzyw tego gatunku) i PLA MT™ (materiał, charakteryzujący się matową powierzchnią wytwarzanych detali), produkowanych na bazie granulatów modyfikowanych pod kątem zastosowania w druku przestrzennym FDM.