Ultimaker ogłosił otrzymanie certyfikatu ISO/IEC 27001 – uznawanego na całym świecie standardu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Certyfikat zaświadcza, że polityki i procesy bezpieczeństwa, które Ultimaker stosuje w całej swojej działalności – w tym w oprogramowaniu i produktach składowych drukarek 3D – są rygorystyczne i solidne. Osiągnięcie tego złotego standardu sprawia, że ​​Ultimaker jest jedną z pierwszych firm z branży druku 3D na rynku, która uzyskała niezależny certyfikat bezpieczeństwa informacji.

W czasach rosnącej liczby zagrożeń cybernetycznych skierowanych przeciwko firmom, certyfikat ISO/IEC 27001 otrzymany przez Ultimaker świadczy o silnym zaangażowaniu w zapewnienie bezpieczeństwa naszym klientom. Wiemy, że ochrona informacji i unikanie kosztownych zakłóceń procesów produkcyjnych to najwyższy priorytet dla wszystkich firm. Dlatego Ultimaker zainwestował we wdrożenie ścisłych procedur i protokołów bezpieczeństwa na całej swojej platformie druku 3D i uwzględnia zabezpieczenia w każdej podejmowanej przez nas decyzji technicznej. Zespół Ultimaker jest bardzo dumny, że jest jedną z pierwszych i jedynych platform do wytwarzania przyrostowego, które są zgodne z normą ISO/IEC 27001. Oznacza to, że klienci mogą korzystać z naszych produktów i usług oprogramowania, mając pewność, że są zarządzane zgodnie z uznanymi na całym świecie standardami bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw” — mówi Jürgen von Hollen, dyrektor generalny Ultimaker.

Główne zagrożenia, którym Ultimaker ma zapobiegać, to:

  • zakłócenia procesów biznesowych, w szczególności z powodu zagrożeń atakujących urządzenia lub aplikacje, które mogą działać jako pomosty do systemów i infrastruktury klienta
  • utrata jakości podczas procesu drukowania 3D
  • ingerencja w dane, produkty i usługi klientów.

Sektory takie jak obrona, lotnictwo, czy edukacja często mają wyjątkowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Ultimaker ma wieloletnie relacje z klientami we wszystkich tych obszarach, którzy już zademonstrowali zaawansowane praktyki bezpieczeństwa podczas wdrażania druku 3D.

Źródło: www.ultimaker.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like