PostProcess – producent zautomatyzowanych i inteligentnych rozwiązań do obróbki końcowej wydrukowanych części oraz EOS – jeden z największych producentów drukarek 3D do metalu i sproszkowanych tworzyw sztucznych na świecie, ogłosili partnerstwo dystrybucyjne w celu zapewnienia klientom EOS w pełni zautomatyzowanego rozwiązania w zakresie usuwania proszków. Uzupełniając gamę drukarek EOS, technologia PostProcess Variable Acoustic Displacement™ (VAD) automatyzuje duże usuwanie proszku z wydrukowanych części.
Istniejące metody usuwania proszku są ręczne lub półautomatyczne i mogą w niektórych przypadkach powodować problemy z bezpieczeństwem pracowników. Nowe rozwiązanie PostProcess wykorzystujące technologię VAD jest sterowane termodynamicznie za pomocą monitorowania wideo i podczerwieni podczas uwalniania, przenoszenia i odzyskiwania sypkich cząstek proszku bez użycia rąk.
Oczekująca na opatentowanie technologia VAD wykorzystuje inteligencję oprogramowania do optymalizacji energii mechanicznej oraz inteligentne techniki termicznego i przemieszczenia w zamkniętej pętli, aby uzyskać rewolucyjne wyniki rozdrabniania masowego, umożliwiając pełną automatyzację łańcucha procesów. Usuwanie i odzyskiwanie proszku osiągnięte dzięki technologii VAD poprawia wydajność i kontrolę procesu, zapewniając klientom większą trwałość i bezpieczeństwo pracowników, powtarzalność i produktywność oraz niższe koszty operacyjne. Klienci mogą drukować bardzo szczegółowe i złożone części, nie martwiąc się o uszkodzenie na etapie przetwarzania końcowego.
Od czasu jej pierwszego wprowadzenia w 2020 roku, w ramach procesu walidacji, technologia VAD z powodzeniem działa z dużymi klientami przemysłowymi, przetwarzając setki części wyprodukowane metodą SLS w środowiskach produkcyjnych.
PostProcess to firma założona w 2014 r. w Buffalo w stanie Nowy Jork w USA. Rozwiązania firmy automatyzują najpopularniejsze procesy przemysłowego druku 3D, w tym usuwanie żywicy i proszku, a także wykańczanie powierzchni, umożliwiając przygotowywanie gotowych części wydrukowanych w 3D na dużą skalę.
Źródło: www.postprocess.com
Zdjęcie: www.postprocess.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)