PostProcess Technologies – wiodący dostawca zautomatyzowanych i inteligentnych rozwiązań do obróbki wykańczeniowej części powstałych w technologii fotopolimerowego druku 3D, ogłosił wprowadzenie na rynek AUX-400-RINSE – nowego środka płuczącego opracowanego jako ulepszona alternatywa dla alkoholu izopropylowego (IPA). AUX-400-RINSE został opracowany jako część kompleksowego, zautomatyzowanego rozwiązania, które obejmuje oprogramowanie, sprzęt oraz chemię dostarczaną przez PostProcess.

Nowy środek płuczący został sformułowany dla zastosowań opartych na żywicach, gdzie IPA jest stosowana jako końcowy etap oczyszczania wydrukowanych części w połączeniu z etapem suszenia. Dzięki dodaniu AUX-400-RINSE, klienci PostProcess mogą teraz wdrożyć proces obróbki wykańczającej 3D oparty na żywicach, który nie wymaga stosowania alkoholu izopropylowego.

To rozwiązanie oferuje szereg zalet w porównaniu z tradycyjnym IPA, w tym wyższą temperaturę punktu zapłonu, która jest około dwa razy wyższa niż w przypadku IPA, co czyni go mniej niebezpiecznym i zmniejsza ryzyko wypadków podczas użytkowania. Ponadto, stosowanie AUX-400-RINSE zamiast IPA do płukania części może zmniejszyć ryzyko zdrowotne dla pracowników wynikające z wdychania oparów alkoholu, który jest drażniącym czynnikiem w środowisku pracy. Niższe tempo odparowywania tego środka w porównaniu z IPA sprawia również, że jest on bardziej opłacalnym rozwiązaniem, gdyż utrzymuje swoje właściwości przez dłuższy czas.

Środek płuczący AUX-400-RINSE, opracowany z wykorzystaniem 90% zielonych substancji chemicznych, wpływa korzystnie na środowisko naturalne w porównaniu z alkoholem izopropylowym.

Źródło: www.postprocess.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like