Fiberlogy przygotowało nowy materiał dla entuzjastów ekologicznego drukowania 3D. Nowy produkt, R-PLA już w tym tygodniu pojawił się w sprzedaży i dostępny jest u dystrybutorów marki.

Niedawno polski producent filamentów zaprezentował Fiberlogy PP, materiał do druku 3D oparty na polipropylenie –  popularnym tworzywie, które za sprawą swoich właściwości, jak trwałość i elastyczności, znalazło zastosowanie w licznych branżach. Tym razem na półki trafi produkt wyprodukowany w całości z surowców pochodzących z recyklingu. Jego jakość gwarantuje ścisła kontrola surowca poddawanego recyklingowi, mająca na celu uniknięcie potencjalnych zanieczyszczeń oraz materiałów niskiej jakości.

Przewagą filamentu R PLA nad innymi materiałami jest jego konkurencyjna cena. Oferowany na szpuli 0,85 kg filament dostępny będzie w cenie Refill EASY PLA, co czyni go jednocześnie jednym z najtańszych produktów sygnowanych marką Fiberlogy. Producent zaznacza, że dostępność filamentu w sprzedaży zależna jest od czynników obiektywnych takich, jak ilość surowca w obrocie – z racji tego nie jest w stanie zagwarantować stałej dostępności towaru.

Specyfikacja Fiberlogy R PLA

 • Temperatura druku: 210-230°C
 • Temperatura stołu: 50-70°C (grzanie stołu nie jest wymagane w przypadku stosowania podkładek lub innych środków zwiększających adhezję)
 • Średnica: 1,75 mm
 • Tolerancja średnicy: +/- 0,02 mm
 • Tolerancja owalu: + 0,01 mm
 • Waga: 0,85 kg
 • Dostępne kolory: Anthracite
 • Biodegradowalny

Dla Fiberlogy to ogromny krok na przód jeśli chodzi o ekologiczną produkcję – R PLA jest pierwszym z serii produktów, które wytwarzane są z odzyskanego surowca. Już niebawem Fiberlogy zaprezentuje kolejne ekologiczne produkty z linii R.

Nowy materiał podobnie jak inne filamenty Fiberlogy dostępne są przez dystrybutorów marki, których lista znajduje się na stronie internetowej producenta.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

  Comments are closed.

  You may also like