Markforged, czołowy producent przemysłowych drukarek 3D na świecie, specjalizujących się w produkcji aplikacji z wysokowydajnych tworzyw oraz kompozytów z wykorzystaniem m.in. włókna węglowego i szklanego, ogłosił rozszerzenie swojej oferty materiałowej o… zwykłe PLA! Materiał o nazwie Precise PLA, ma zoptymalizować koszty produkcji wczesnych prototypów i większą elastyczność w zarządzaniu materiałami.

Precise PLA to „specjalistyczna” wersja PLA Markforged, jednego z najpopularniejszych materiałów w druku 3D – w szczególności w amatorskim i hobbystycznym wydaniu. Producent będzie oferować filament w ośmiu wariantach kolorystycznych: żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym, czarnym, białym i szarym. Precise PLA dołącza do listy 27 unikalnych materiałów, którą obejmują tradycyjne, przemysłowe tworzywa sztuczna, ciągłe włókna węglowe oraz metale.

Filament będzie dostępny do zamówienia od 15 marca br. i będzie kompatybilny z modelami drukarek 3D Mark Two (Gen 2) i Onyx Pro (Gen 2). PLA ma być również dostępne w drugim kwartale tego roku we wszystkich drukarkach 3D Industrial Series wyposażonych w najnowszy moduł drukujący A3648 – w tym w modelach X3, X5 i X7.

Źródło: www.markforged.com
Zdjęcie: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like