Sinterit, krakowski producent desktopowych drukarek 3D pracujących w technologii SLS, otwiera nowy zakład produkcyjny w ich rodzimym mieście. Dzięki nowemu kompleksowi oraz wyposażeniu firma będzie mogła nawet trzykrotnie zwiększyć moce produkcyjne systemów do druku 3D.
Po pięciu latach działalności Sinterit zdecydował się na zwiększenie wydajności produkcji, tworząc obiekt, który pozwoli im na utrzymanie tempa intensywnego rozwoju. To jednocześnie odpowiedź na rosnąca popularność rozwiązań krakowskiego producenta.
Firma uważa, że nowe możliwości skalowania produkcji dają ogromną szansę na wdrożenie nowego, bardziej agresywnego plan produkcji i rozwoju produktu. Nowe centrum produkcyjne zlokalizowane jest z dala od centrum miasta, w lokalnej strefie przemysłowej. Lokalizacja jest nieprzypadkowa – dzięki bliskiej odległości od krakowskiego centrum logistycznego wysyłka produktów oraz organizacja szkoleń dla klientów będzie znacznie łatwiejsze.
Obecnie, w ofercie producenta dostępne są dwa urządzenia – Lisa i Lisa Pro, będące przeniesieniem jakości przemysłowych maszyn pracujących w technologii SLA do konstrukcji desktopowego urządzenia. Dodatkowo, firma oferuje urządzenia peryferyjne, takie jak maszyny do piaskowania wydruków oraz przesiewania niespieczonego proszku oraz portfolio sześciu materiałów kompatybilnych, m.in. PA 12, PA 11 i TPE. Wśród użytkowników technologii znajdują się przedstawiciele branży motoryzacyjnej, medycznej czy świata mody.
Maxime Polesello, dyrektor generalny Sinterit, podkreśla, że zakład produkcyjny został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować procesy produkcyjne. Kompleks jest całkowicie dostosowany do wymagań, jakie muszą być spełnione przez producentów drukarek 3D i zawiera cały łańcuch produkcji urządzeń od magazynu po montaż oraz obszary testowania. Przystosowany jest również do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz tworzenia koncepcji nowych produktów.
Polesello podkreśla również znaczenie przestrzeni biurowej, która umożliwia specjalistom przyjmowanie i szkolenie partnerów, aby kontynuować rozwój misji swojej firmy i zwiększać zarówno świadomość jak i dostęp do technologii addytywnych.
Źródło: tctmagazine.com