Tegoroczne targi TCT w Birmingham zaowocowały kilkoma nowościami od Stratasys. Oprócz wprowadzenia materiału VeroFlex do użytku na drukarkach 3D J750 do produkcji między innymi oprawek okularów, firma ogłosiła również udostępnienie dwóch kolejnych materiałów inżynieryjnych do tego urządzenia.

J750 od Stratasys to flagowe urządzenie typu „wszystko w jednym”, umożliwiające wielomateriałowy, pełnokolorowy druk 3D w technologii PolyJet. Kolejne materiały  kompatybilne z tą drukarką 3D, ogłoszone na targach TCT, tylko poszerzają zakres potencjalnych zastosowań.

Agilus 30 to fotopolimerowy gumopodobny materiał, ocieniany na 30A w skali Shore. Z jego użyciem możliwy jest druk 3D elementów wykazujących się wytrzymałością na powtarzalne zginanie i rozciąganie – osiągających wytrzymałość na rozciąganie rzędu 2,4-3,1 MPa oraz wydłużenie przy zerwaniu do 240%. Dostępny jest w dwóch wersjach: transparentnej i czarnej. Materiał ten został już szeroko przetestowany przez sektor motoryzacyjny, wchodząc do użytku nawet w pojazdach F1 jako elastyczne części łączące jednostki o wysokiej sztywności.

Kolejny materiał do Digital ABS Plus. Łączy w sobie zalety materiału ABS oraz możliwości drukarki  3D fotopolimerowej, osiągając odporność na wysokie temperatury oraz wysoką wytrzymałość przy jednoczesnej skomplikowanej konstrukcji elementu. Jest to materiał doskonale nadający się do produkcji wszelkiego rodzaju prototypów, elementów konstrukcyjnych, czy form do odlewu.

Dodanie kolejnych materiałów do gamy substancji umożliwiających druk 3D na J750 znacząco przyczynia się do zwiększenia wszechstronności i uniwersalności tego modelu.

Źródło: www.tctmagazine.com via 3dprintingindustry.com

Klaudia Misztal
Studentka kierunku lekarskiego. Od kilku lat pośrednio związana z branżą FDM. Wbrew pozorom, pisze nie tylko o druku 3D w medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like