BASF uruchamia nową spółkę celową, oddelegowaną do prac nad rozwiązaniami dla druku 3D

Od pewnego czasu systematycznie informujemy o kolejnych dużych, globalnych koncernach wkraczających w branżę druku 3D. Ta lista jest już naprawdę długa – wymienić można chociażby takich tuzów jak GE, HP, Canon, Ricoh, DMG Mori, Mazak, Michelin, czy Microsoft. Kolejną firmą, która zamierza odegrać znaczącą rolę na rosnącym wciąż rynku druku 3D jest BASF – największy producent chemikaliów na świecie, który ogłosił uruchomienie nowej spółki celowej – BASF 3D printing Solutions GmbH.

Nowa spółka ma zostać oficjalnie uruchomiona 1 września 2017 roku. Jej siedziba będzie zlokalizowana w Heidelbergu, w Niemczech, w zakładzie badawczym InnovationLab GmbH. Jej zadaniem będzie dostosowywanie rozwiązań opartych o technologie przyrostowe w przemyśle. Zakres specjalizacji będzie bardzo szeroki – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, jak również konsumencki. Na początku w BASF 3D printing Solutions ma znaleźć zatrudnienie 30 ekspertów, wśród których wielu pracuje już w strukturach koncernu.

Przyszły dyrektor zarządzający firmy – Volker Hammes, uważa że przemysłowy druk 3D ma olbrzymi potencjał rozwojowy i koncern uznał, że teraz nadszedł właściwy moment na to, aby stać się częścią dynamicznie rozwijającego się rynku. Co ciekawe, Hammes podkreśla, że nowa spółka będzie w dużej mierze działać jak start-up, dopasowując się na bieżąco do potrzeb i reagować na zmiany i nowości produktowe.

Czym konkretnie będzie zajmować się BASF 3D printing Solutions GmbH? Oczywiście produkcją materiałów eksploatacyjnych. Nie należy jednak oczekiwać koncentracji wyłącznie na tradycyjnych filamentach do niskobudżetowych drukarek 3D, jak uczynił to Verbatim i jego spółka-matka – Mitsubishi Chemical, tylko na materiałach proszkowych. Jak już informowaliśmy o tym pod koniec 2016 r., koncern ściśle współpracuje m.in. z HP w obszarze dostarczania materiałów do drukarek 3D Jet Fusion, jak również z Essentium Materials i Prodways.

Dodatkowo BASF zamierza współpracować z uczelniami wyższymi oraz kolejnymi klientami, zainteresowani rozwijaniem materiałów dedykowanych do przemysłowych drukarek 3D.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Scroll to Top