MakerBot przedstawia szereg nowości dedykowanych drukarce 3D METHOD

METHOD to najnowsze urządzenie od MakerBot, które łączy jakość profesjonalnego druku 3D z desktopowym wymiarem. Przez to stanowi świetną alternatywę dla profesjonalistów, którzy potrzebują natychmiastowego dostępu do drukarki 3D, zdolnej przyspieszyć cykle projektowe, zapewniając równocześnie przemysłową wydajność. Producent starając się zapewnić najwyższą jakość produkcji  addytywnej sukcesywnie ulepsza swoje rozwiązania – niedawno zaprezentował nową iterację urządzenia METHOD X,  zmodyfikowanej wersji drukarki 3D z możliwością drukowania z ABS.

Teraz amerykański producent przedstawił szereg kolejnych funkcji i udogodnień, które mają poprawić komfort użytkowania i podnosić jakoś wydruków 3D. Wspólnie z takimi firmami jak Jabil, KIMYA, Polymaker i Mitsubishi Chemical w ramach projektu Materials Development Program firmy będą rozwijać gamę materiałów kompatybilnych z drukarką 3D METHOD. Ich celem jest zapewnienie użytkownikom jak największej ilości filamentów, aby nieustannie rozszerzać zakres potencjalnych aplikacji.

Obecnie MakerBot pracuje nad kilkoma rodzajami filamentów, wśród nich:

  • Jabil PETg ESD o właściwościach elektrostatycznych, który spełnia warunki do produkcji części na potrzeby branży elektronicznej,
  • materiały opracowywane we współpracy z KIMYA: ABS CARBON – materiał kompozytowy ABS z 30% ciętym włóknem węglowym,  ABS ESD – filament na bazie ABS o właściwościach elektrostatycznychoraz PETG CARBON, czyli PETG wzmocniony włóknem węglowym
  • materiały tworzone w kooperacji z Polymaker – PolyMax PC o podwyższonej wytrzymałości cieplnej oraz ognioodporny PolyMax PC-FR,
  • DURABIO, ekologiczny filament bez BPA, dzięki któremu można osiągnąć dobrą przezroczystość wydruków 3D połączoną z wysoką odpornością chemiczną i mechaniczną.

Jednocześnie producent przedstawił MakerBot LABS, platformę, której składową jest m.in. eksperymentalny system modułowych ekstruderów, pozwalających na druk 3D również z materiałów inżynieryjnych. Jak mówi Nadav Goshen, dyrektor generalny MakerBot, uruchomiona platforma daje użytkownikom dostęp do funkcji, które wcześnie były dostępne jedynie w znacznie droższych, przemysłowych drukarkach 3D.

Za sprawą MakerBot LABS użytkownicy rozwiązań amerykańskiego producenta będą mieli większą swobodę w testowaniu zarówno zaawansowanych ustawień procesów druku 3D jak i nowych materiałów. Specjaliści z MakerBot wierzą, że kreatywne i otwarte podejście do technologii addytywnych to najlepsza ścieżka w szukaniu nowych rozwiązań i aplikacji.

Ekstruder po raz pierwszy został zaprezentowany na tegorocznych targach Formenxt, a już w przyszłym miesiącu będą mogli z niego korzystać  pierwsi użytkownicy w ramach beta testów. Produkt trafi na rynek w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Scroll to Top