W dniach 10 - 12 kwietnia 2018 roku, na terenie Targów Kielce odbędzie się X edycja największej imprezy targowej poświęconej technologiom przyrostowym w Środkowej Europie - Dni Druku 3D. Tradycyjnie wydarzenie będzie integralną częścią "Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce", która składa się z szeregu imprez skierowanych do przedstawicieli firm z branży produkcyjnej i przemysłowej. Organizatorami wydarzenia są SIT Polska oraz Targi Kielce.

Początki Dni Druku 3D sięgają lipca 2013 roku, gdy w klubie studenckim Wspak w Kielcach odbyło się spotkanie grupy pasjonatów amatorskich drukarek 3D. Druga edycja spotkania została zorganizowana niespełna trzy miesiące później również w tym samym miejscu, ale jej rozmiar oraz zainteresowanie odwiedzających były już na tyle duże, że kolejna - tym razem marcowa edycja, odbyła się już na terenie Targów Kielce, które z czasem stały się współorganizatorem wydarzenia. Na targach swoje pierwsze produkty prezentowała większość firm, kreujących obecnie rynek druku 3D w kraju. Warto też wspomnieć, że w marcu 2015 roku, podczas V edycji Dni Druku 3D odbyło się pierwsze wręczenie Nagród Branżowych CD3D za rok 2014.

Obecnie Dni Druku 3D to bezsprzecznie najważniejsza impreza targowa dedykowana branży druku 3D w Polsce i Europie Środkowej.

X edycja Dni Druku 3D będzie zlokalizowana w hali B, gdzie odbędzie się również nowa, premierowa impreza organizowana przez ten sam zespół ludzi - Targi Elektroniki i Automatyki. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy wręczą też nagrody targowe. Komisja wyłaniająca zwycięzców składa się z niezależnych naukowców, którym w ubiegłym roku przewodniczył prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik - jedna z najbardziej zasłużonych dla rozwoju technologii addytywnych osób w kraju.

fot. Dni Druku 3D

Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń od firm chcących uczestniczyć w targach. Wszystkie zainteresowane podmioty są proszone o kontakt z organizatorami:

Paweł Rokita e-mail: [email protected] tel. 535-134-043

Janusz Wójcik e-mail: [email protected] tel. 793-070-053

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like