Już w ten czwartek – 27 lipca 2023 r., odbędzie się darmowy webinar firmy Nexa3D poświęcony praktycznemu wykorzystaniu Freeform Injection Molding (FIM) – hybrydowego wykorzystania narzędzi cyfrowych, które łączy swobodę projektowania w druku 3D z możliwościami jakie oferuje formowanie wtryskowe. Oprogramowanie FIM to opatentowany proces cyfrowego tworzenia oprzyrządowania, zaprojektowany w celu łączenia technologii druku 3D i formowania wtryskowego dla szybkiej i bardziej wydajnej produkcji. Dzięki niej firmy mogą szybko tworzyć prototypy części przy użyciu materiałów, które będą zastosowane w produkcie końcowym. Na webinar zaprasza 3D Phoenix – wyłączny dystrybutor Nexa3D w Polsce.

Podczas webinaru zostaną poruszone takie tematy jak: wprowadzenie do Freeform Injection Moulding, weryfikacja projektów w materiałach produkcyjnych, wykorzystywanie tradycyjnych narzędzi i materiałów do formowania wtryskowego w szybszym rozwoju produktu, informacje w jaki sposób FIM jest obecnie używany do przyspieszania projektowania i testowania w pełni funkcjonalnych prototypów oraz wykorzystywanie FIM do produkcji i masowej personalizacji produktów.

Aby zarejestrować się na webinar, należy kliknąć ten link. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Oprogramowanie Freeform Injection Moulding zostało stworzone przez firmę AddiFab, która została przejęta przez Nexa w maju br. Firmy współpracowały ze sobą już od 2021 r. na terenie Ameryki Północnej i Europy. Dzięki partnerstwu ogłoszonemu w marcu 2022 r., technologia Freeform Injection Moulding została wsparta przez drukarki 3D NXE 400 Pro. Dzięki temu, dziesiątki klientów przeszło z tradycyjnych narzędzi na narzędzia cyfrowe. Wśród nich znalazły się m.in. Wilson Sporting Goods – które wykorzystało ten proces do opracowywania nowych iteracji kijów baseballowych oraz PepsiCo, które wykorzystało technologię Nexa3D i program AddiFab do produkcji form do swoich butelek z napojami.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like