9T Labs - szwajcarski producent przemysłowych drukarek 3D do materiałów kompozytowych, ogłosił zamknięcie rundy finansowania serii A o wartości 17 milionów dolarów. Wśród kluczowych inwestorów znalazł się amerykański producent drukarek 3D typu FDM i PolyJet - Stratasys oraz jeden z największych koncernów chemicznych na świecie - Solvay. Do grona inwestorów dołączyły także Verve Ventures, ACE & Company, Zürcher Kantonalbank i Wingman Ventures.

Drukarki 3D 9T Labs umożliwiają produkcję części z kompozytów w ilościach produkcyjnych od 100 do ponad 100.000 szt. rocznie. Łącząc oprogramowanie i druk 3D, pozwala na kontrolę orientacji ekstruzji włókien co wpływa na zwiększenie wytrzymałości produkowanych detali. Z drukarek 3D firmy korzystają firmy lotnicze z listy Fortune 500, firmy medyczne oraz firmy z sektora rekreacyjnego i dóbr i luksusowych.

Szwajcarska firma zaprezentowała po raz pierwszy swoją technologię druku 3D z materiałów kompozytowych w 2020 r. Rok później Solvay został ogłoszony jednym z partnerów technologicznych w obszarze materiałowym. Oprócz włókien węglowych, drukarki 3D 9T Labs wykorzystują w pracy wysokowydajne i wysokotemperaturowe tworzywa w rodzaju PEEK lub PA12.

Efektem przeprowadzonej rundy inwestycyjnej do rady dyrektorów 9T Labs dołączy były dyrektor generalny ExOne - John Hartner i będzie on pełnił obowiązki jej przewodniczącego. Hartner zasiada także w zarządzie firmy Azul3D, razie doradczej Sintavia i ma duże doświadczenie w dziedzinie druku 3D, a także w branży automatyzacji, czy półprzewodników.

Źródło: www.9tlabs.com
Zdjęcie: www.9tlabs.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like