Technologia druku 3D przebojem zdobywa kolejne rynki, a drukarki 3D cieszą się coraz większą popularnością także wśród prywatnych użytkowników. Duże zasługi dla rozwoju tego rynku w Polsce ma ABC Data, lider nowoczesnej dystrybucji sprzętu IT w regionie CEE, zdobywca tytułu Najlepszego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D 2015 r. Spółka ma szansę po raz kolejny przyczynić się do dynamicznego wzrostu popularności tej technologii. Dystrybutor wprowadza właśnie do swojej oferty nowoczesne skanery 3D Pixelio.

Pixelio to jedyne w swoim rodzaju urządzenie, zdolne przekształcić nowoczesny smartfon w skaner 3D lub kamerę 360°. Stworzony przez wywodzącą się z Polski firmę Smart3D skaner, odniósł w ubiegłym roku ogromny sukces na jednej z największych platform crowdfundingowych. Teraz ten niezwykle wszechstronny sprzęt dołączył z kolei do bogatej oferty ABC Data, która została właśnie wyłącznym dystrybutorem Pixelio w Polsce i pozostałych krajach regionu CEE.

Dzięki temu urządzenia te będą dostępne dla bardzo dużej grupy resellerów oraz pomogą w dalszej popularyzacji technologii niskobudżetowego druku 3D w Polsce i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. ABC Data stawia bowiem nie tylko na sprzedaż wysokiej jakości sprzętu, lecz także prowadzi działania edukacyjne dla swoich partnerów.

Pixelio 07

Tak komentuje rozpoczęcie współpracy Radosław Jankowski – Project and Implementation Manager w ABC Data:

Ze względu na prostotę obsługi i ogromną uniwersalność zastosowań, skaner Pixelio powinien zainteresować naprawdę szerokie grono odbiorców. Sprawdzi się on zwłaszcza w pracy fotografów, użytkowników drukarek 3D, muzealników, archeologów, inżynierów, grafików, blogerów czy specjalistów od e-commerce.

Montując na ramieniu urządzenia smartfon z odpowiednim oprogramowaniem możemy zeskanować w 3D interesujące nas niewielkie obiekty. To jednak nie wszystko. Sprzęt pozwala również wykonać wysokiej jakości panoramę, timelapse lub zrobić film czy zdjęcie 360°, co czyni go niezwykle wszechstronnym.

Pixelio w naturalny sposób poszerza ofertę  produktową ABC Data, w której do tej pory znajdowały się drukarki 3D oraz przeznaczone do nich materiały eksploatacyjne. Ten nowoczesny skaner daje użytkownikom drukarek przestrzennych olbrzymią swobodę w tworzeniu projektów do trójwymiarowego druku. Co ważne, Pixelio jest urządzeniem wielofunkcyjnym i może z powodzeniem być wykorzystywany przez użytkowników niezwiązanych z drukiem 3D m.in. do wykonywania zdjęć produktowych czy efektownych panoram. Sprzęt pojawi się w ofercie dystrybutora w drugiej połowie sierpnia.

415e3e8c575798c9768bf401e06a4014_original

ABC Data S.A. jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (należących do UE). Firma od ponad 25 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą 180 tys. produktów przeszło 1 000 renomowanych marek. W latach 2009 – 2016 ABC Data została sześciokrotnie wyróżniona nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia obejmującego największych dystrybutorów IT na świecie. W 2010 roku ABC Data S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like