Bentley Motors - producent ikonicznych, ekskluzywnych aut na świecie, zainwestowała 3 miliony funtów, aby podwoić swoje zdolności produkcyjne w zakresie druku 3D w fabryce w Crewe w Anglii, gdzie produkowane są wszystkie modele jego aut. Produkcja addytywna jest istotnym elementem działalności fabryki - tylko w samym 2021 roku, Bentley wyprodukował na drukarkach 3D 15.000 części. Dzięki inwestycji, Bentley jeszcze w większym stopniu będzie wykorzystać druk 3D w produkcji komponentów konstrukcyjnych i wyposażenia wnętrz swoich samochodów, jak również zwiększy ich personalizację.

Flota drukarek 3D w fabryce Crewe składa się głównie z najnowszej generacji maszyn przemysłowych typu FDM i PolyJet firmy Stratasys oraz MultiJet Fusion firmy HP, za pomocą której powstają części z polimeru PBF z materiałami nylonowymi i elastycznego TPU. Przy pomocy druku 3D Bentley nie tylko wytwarza części do aut, lecz także liczne narzędzia i komponenty wykorzystywane podczas ich montażu na liniach produkcyjnych.

Przykładem tego typu aplikacji jest np. super dokładne oprzyrządowanie potrzebne do wykonania części do modelu Bentley Blower Continuation - repliki ikonicznego modelu z 1929 r. Druk 3D został także wykorzystany do stworzenia fizycznych komponentów kilku prototypowych Bentleyów, w tym pełnowymiarowych modeli układu napędowego i aerodynamicznych modeli tunelu aerodynamicznego. Zaawansowane techniki zostały również wykorzystane do produkcji części do bijących rekordy modeli Bentley, które brały udział w wyścigach Pikes Peak Challenge w USA.

Techniki przyrostowe pomagają przyspieszyć rozwój produktu, umożliwiając firmie Bentley wytwarzanie dużej liczby części bez konieczności zlecania ich na zewnątrz. Drukarki 3D przekładają się na uzyskanie 50% oszczędności kosztów produkowanych części, a działając przez całą dobę zakład jest w stanie wyprodukować tysiące komponentów w ponad 25 różnych opcjach materiałowych.

Inwestycja 3 mln funtów w dział druku 3D, jest równocześnie niewielka wobec innych planów firmy. Niedawno Bentley ogłosił, że stworzy pierwszą w swojej historii fabrykę specjalizującą się w produkcji aut elektrycznych. Inwestycja wyniesie 2,5 miliarda funtów (ok. 3 miliardy Euro) i będzie polegała na kompleksowej modernizacji zakładu w Crewe. Celem Bentleya jest opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych, elektrycznych modeli swoich ekskluzywnych aut w ciągu najbliższych trzech lat.

Źródło: www.bentleymotors.com
Zdjęcie: www.bentleymotors.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like