W najbliższy poniedziałek, 18 kwietnia 2016 r., o godzinie 21:50 zostanie wyemitowany najnowszy odcinek Sondy2 poświęcony wykorzystaniu druku 3D, który pomaga odzyskać… piękny uśmiech. Przedstawione zostaną w nim nowinki techniczne, które ortodonci wykorzystują w pracy. Jama ustna pacjenta zostanie zeskanowana w 3D, a następnie model jego szczęki zostanie wydrukowany na drukarce 3D, aby ułatwić lekarzowi zaplanowanie procesu leczenia. Widzowie programu zobaczą jak wygląda proces druku 3D. Wykorzystana zostanie do tego drukarka gliwickiej firmy 3DGence.

To kolejny raz gdy 3DGence One pojawi się w mediach głównego nurtu. Warto przypomnieć, że rok temu urządzenie to odegrało drugoplanową rolę w reklamie telewizyjnej Volkswagena Passata czy Fujitsu.

Sonda to legendarny popularnonaukowy program nadawany przez Program 1 TVP w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Prowadzony przez dwójkę redaktorów – Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka. Przez 13 lat przybliżał polskim widzom tajemnice nauki i techniki. Kamiński i Kurek prezentowali zawsze dwa przeciwstawne poglądy na dany temat – jeden podchodził do niego w sposób entuzjastyczny, a drugi sceptycznie. Dzięki tej formule widz mógł wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. Co ważne, prowadzący podchodzili do swojej pracy z należytym dystansem – często przebierali się w kostiumy nawiązujące do danego tematu, a doświadczenia jakie prowadzili na antenie, były realizowane prostymi, domowymi środkami.

We wrześniu 1989 roku Zygmunt Kamiński i Andrzej Kurka zginęli w wypadku samochodowym, co w tragiczny sposób przerwało emisję programu. TVP próbowało jeszcze ożywić go rok później, ale ograniczyło się do emisji wyłącznie trzech odcinków.  W marcu tego roku postanowiono reaktywować kultowy program pod nazwą Sonda 2. Nowym prowadzącym został Tomasz Rożek.

3DGence

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like