ExOne – amerykański dostawca urządzeń i usług druku 3D dla klientów przemysłowych ogłosił dostępność stali nierdzewnej 17-4PH (znanej również pod symbolami 1.4542, SAE 630 lub UNS S17400) jako materiału nadającego się do druku 3D w jego urządzeniach. 17-4PH to stal utwardzana utwardzana wydzieleniowo i przeznaczona jest do zastosowań wymagających dużej wytrzymałości i umiarkowanego poziomu odporności na korozję. W porównaniu z innymi stopami ze stali nierdzewnej, korzystna jest również jej spawalność.

Właściwości 17-4Ph są powszechnie pożądane w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, samochodowym, obronnym i medycznym. Producenci, którzy dostarczają komponenty przy użyciu 17-4PH, mogą teraz korzystać z zalet technologii Binder Jetting firmy ExOne. Dostępność 17-4PH uzupełnia dostępne pozostałe stopy ze stali nierdzewnej S420, S316 (infiltrowanej brązem) oraz spiekanej stali nierdzewnej S316.

ExOne poza drukiem 3D z metalu specjalizuje się w druku 3D z piasku. Oferuje urządzenia o bardzo dużej przestrzeni roboczej oraz wysokiej wydajności. Piaskowe wydruki to nic innego jak rdzenie i formy do późniejszych odlewów, które są stosowane zarówno w produkcji seryjnej jak i jednostkowej oraz dla bardzo skomplikowanych elementów czy prototypowaniu.

ExOne będzie prezentować wszystkie swoje rozwiązania podczas zbliżającej się wystawy TCT, która odbędzie się w NEC w Birmingham w Wielkiej Brytanii w dniach 26-28 września. Targi TCT mają przyciągnąć około 10 000 uczestników, w tym producentów, projektantów, liderów biznesu, innowatorów i inwestorów z ponad 60 krajów.

Wszelkich informacji dotyczących rozwiązań ExOne udziela oficjalny przedstawiciel tej marki w Polsce – firma Colmex.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like