igus – producent systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych, świadczy usługi druku 3D w technologii SLS przy użyciu przemysłowych drukarek 3D firmy EOS. Specjaliści z firmy są świadomi jak ważne w ich pracy jest zdanie ich kontrahentów – dopasowanie do realnych potrzeb to strategia, która zapewnia nie tylko bycie na bieżąco z potrzebami rynku, ale też ciągły rozwój.

Zdaniem ekspertów producenci, którzy chcą znaleźć się w gronie innowatorów powinni słuchać swojego rynkowego otoczenia – daje to możliwość oferowania lepszych i bardziej efektywnych rozwiązań niż ich konkurenci. Zdają sobie z tego sprawę firmy takie jak igus, działające na konkurencyjnym, globalnym rynku.

Technologie „szyte na miarę” sprawdzają się w roli strategii biznesowej. Dowodem tej tezy jest nie tylko igus Polska, którego wszystkie produkty zostały stworzone w odpowiedzi na bezpośrednie zapotrzebowanie klientów, ale również partnerzy firmy. Jednym z nich jest Nemitech, przessiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu mechanicznym oraz automatyzacji procesów produkcyjnych.

Nemitech tworzy technologie, w których zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 integrowana jest ze sobą standardowa automatyka i IT z systemami zarządzania produkcją i controllingiem. Jak mówi Janusz Korsan CEO, główny konstruktor spółki Nemitech, w ich firmie tworzone są układy manipulacyjne, układy chwytające, przenoszące, dostosowane do potrzeb ich klientów. Tak powstają technologie dla całej gamy branż: przetwórstwa papieru, tworzyw, druku fleksograficznego.

Wojciech Dawidowicz, inżynier sprzedaży igus Polska, podkreśla, że igus rozumie podejście Nemitech, które polega na słuchaniu swoich kontrahentów i tworzenia na ich podstawie nowych rozwiązań. Wszystkie produkty, które figus Polska w ofercie zostały stworzone właśnie w odpowiedzi na bezpośrednie zapotrzebowanie klientów – również dla Nemitech.

Nemitech korzysta z rozwiązań polimerowych zarówno w obszarze technologii liniowych, jak i łożysk. W tym roku inżynierom udało się stworzyć maszynę do przewijania, która stosowana jest w produkcji żywności. Jej rolki pracują pod wodą. Zastosowane więc zostały bez-smarowne rozwiązanie igusa. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, istotny jest dla nich trend wprowadzania technologii bezobsługowych. Przekłada się to na łatwiejsze wdrożenie projektów u naszych klientów i większą automatyzację linii produkcyjnych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like