W dniach 5-8 czerwca 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja targów przemysłowych ITM Polska. Rokrocznie bierze w nich udział blisko 1000 wystawców, którzy prezentują rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu i lakiernictwo. Od 2016 roku częścią targów jest 3D Solutions – impreza poświęcona w całości technologiom przyrostowym. W tym roku po raz pierwszy w historii ITM Polska odbędzie się wydarzenie towarzyszące– konferencja „Druk 3D w metalu” współorganizowana przez CD3D.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele czołowych firm z branży druku 3D, którzy zaprezentują różne obszary wykorzystania technologii przyrostowych w przemyśle i medycynie. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń organizowanych przez CD3D, tak i tutaj największy nacisk zostanie położony na case studies z wdrożeń druku 3D z metalu oraz opis korzyści jakie zostały dzięki temu osiągnięte.

PROGRAM KONFERENCJI:

10:00 - oficjalne przywitanie

10:10 - Paweł Ślusarczyk - CD3D – „Branża druku 3D z metalu na świecie a Polska – dlaczego zwlekamy z rewolucją…?

10:30 – Przemysław Lenczowski - Materialise – „Optymalizacja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem technologii druku 3D w metalu

11:00 – Jakub Trzyna - Bibus Menos - "Technologia DMLS w budowie wkładek z chłodzeniem konformalnym – omówienie zalet i wad technologii na wybranych studiach przypadku firmy FADO"

11:30 - Piotr Gutsche i Maciej Grochala - 3D Phoenix - "Nowatorskie rozwiązanie do druku 3D z metali - Markforged Metal X"

12:00 – dr Bogdan Dąbrowski – Renishaw – „Rozwiązania Renishaw w zakresie technologii laserowego wytwarzania przyrostowego części metalowych

12:30 - Magdalena Przychodniak - CD3D – „Jak trwałe są implanty z drukarki 3D?

13:00 - Michalina Urbaniak - Pracowania Indywidualnych Implantów Medycznych BIONANOPARK – „Projektowanie i produkcja implantów medycznych w oparciu o druk 3D z metalu

13:30 - dr inż. Maciej Cader - PIAP - "Pozyskiwanie środków na projekty badawczo-rozwojowe w kontekście nowatorskich projektów wykorzystujących druk 3D z metalu"

14:00 - Q&A i podsumowanie 14:30 - koniec konferencji

Co ważne, niezależnie od informacji pozyskanych na samej konferencji, uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska firm poszczególnych prelegentów, na których będą prezentowane omawiane przez nich urządzenia i/lub aplikacje.

Konferencja odbędzie się w środę 6 czerwca 2018 roku podczas drugiego dnia trwania targów ITM Polska / 3D Solutions, w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Miejscem wydarzenia będzie pawilon 6, gdzie na wydzielonej części pojawi się scena i krzesła dla publiczności. Wstęp na konferencję jest darmowy, jednakże wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like