Nikon Corporation ogłosiło utworzenie nowej spółki – Nikon Advanced Manufacturing, która planuje rozpoczęcie działalności w lipcu 2023 roku. Nowa firma będzie mieścić się w Kalifornii w USA i będzie pełnić rolę globalnej siedziby zaawansowanego biznesu produkcyjnego, założonego w kwietniu 2023 r. Uruchomienie spółki stanowi ważny krok w realizacji strategicznego planu Nikon Vision 2030. Nikon konsoliduje swoje aktywa, aby pobudzać innowacje i synergii, jednocześnie umożliwiając firmom SLM Solutions Group AG i Morf3D Inc. indywidualne wsparcie dla programów klientów.

W ramach Vision 2030, Nikon wyznaczył sobie cel stania się kluczowym dostawcą technologii wytwórczych na świecie, ze szczególnym naciskiem na cyfrową produkcję. Korzystając z doświadczenia w dziedzinie zaawansowanej optoelektroniki i precyzyjnych technologii oraz ze swojej renomowanej marki, Nikon zamierza wprowadzać innowacje w produkcji, wraz z klientami i partnerami.

W 2019 roku Nikon utworzył specjalny dział mający na celu przyspieszenie wprowadzenia nowych, rosnących biznesów, takich jak zaawansowane technologie produkcyjne. Od tego czasu, dzięki wykorzystaniu synergii wynikających z strategicznych inwestycji, w tym przejęcia SLM Solutions Group AG – czołowego producenta drukarek 3D do metalu na świecie oraz Morf3D Inc. (Morf3D), dostawcy kompleksowych rozwiązań w dziedzinie druku 3D, Nikon poczynił znaczne postępy w zakresie cyfrowej produkcji. Realizacja tych innowacyjnych programów doprowadziła do uruchomienia Nikon Advanced Manufacturing, organizacji która będzie odpowiedzialna za skalowanie i zarządzanie wszystkimi aktywami przejętych firm.

To pierwszy raz w ponad 100-letniej historii firmy, gdy globalna siedziba jednostki biznesowej Nikon będzie poza Japonią. SLM, Morf3D oraz inne inwestycje w dziedzinie cyfrowej produkcji zostaną skonsolidowane w ramach Nikon Advanced Manufacturing, które będzie również odpowiedzialna za dotychczasowy biznes związany z drukiem 3D. Lokalizacja w Kalifornii zapewnia doskonałe połączenie z klientami i partnerami, w tym z przemysłem lotniczym, kosmicznym i obronnym, a także umożliwia gromadzenie wysoce wykwalifikowanego, zróżnicowanego i otwartego zespołu skoncentrowanego na sukcesie organizacji i jej klientów.

Nikon Advanced Manufacturing łączy bogate doświadczenie firmy w dziedzinie zaawansowanej produkcji z możliwościami SLM i Morf3D. Nikon planuje oferować holistyczne, zindustrializowane i w pełni skalowalne rozwiązania, w tym globalne możliwości budowy fabryk pod klucz dla klientów w miejscach wybranych przez nich. Ponadto, SLM i Morf3D będą kontynuować oddzielne wsparcie dla programów i wymagań własnych klientów.

Źródło: www.nikon.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like