ABC Data nie zwalnia tempa i systematycznie buduje najbardziej komplementarne portfolio produktowe wśród dystrybutorów obecnych w regionie CEE. Dotyczy to również obszaru, jakim jest druk 3D. Dystrybutor podpisał właśnie umowę z lubelskim producentem niskobudżetowych drukarek przestrzennych – Infinum 3D. Spółka została tym samym wyłącznym dystrybutorem w Europie Środkowo-Wschodniej flagowych urządzeń tego producenta.

Nowy kontrakt oznacza, że ABC Data jest obecnie jedynym oficjalnym dystrybutorem urządzeń ODO Play w Polsce i pozostałych krajach regionu CEE, w których spółka jest bezpośrednio obecna. Nowa drukarka przestrzenna w ofercie ABC Data dedykowana jest do użytku przez klientów indywidualnych, a także szkoły i uczelnie wyższe. Sugerowana cena detaliczna tego urządzenia dla klienta końcowego wynosi 3299,99 PLN.

– Wysoka jakość wykonania sprzętu w połączeniu z jego intuicyjną obsługą sprawiają, że doskonale sprawdzi się on nie tylko w domu czy w biurze, lecz także w szkolnych pracowniach – przekonuje Adam Suchenek, Kierownik Grupy KAM w ABC Data – Drukarki ODO Play posiadają szereg funkcjonalności predysponujących je do użytkowania przez osoby początkujące. To m.in. automatyczna kalibracja, prosty system wymiany filamentów czy zamknięta komora robocza, gwarantująca użytkownikowi pełne bezpieczeństwo przy jej obsłudze – dodaje Adam Suchenek. Co ważne, sprzęt posiada także zabezpieczenia chroniące dzieci przed przypadkowym kontaktem z elementami ruchomymi urządzenia w trakcie jego pracy.

ABC Data systematycznie rozwija swoją ofertę sprzętu dedykowanemu drukowi przestrzennemu. ODO Play to już kolejna linia polskich drukarek 3D, które trafiły do oferty ABC Data. Spółka stawia wyłącznie na dopracowane, wysokiej jakości urządzenia, a rodzime produkty doskonale spełniają ten warunek. Za zasługi ABC Data dla rozwoju polskiego rynku drukarek, w styczniu tego roku spółka została wyróżniona prestiżowym tytułem „Najlepszego Polskiego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów 2015” w plebiscycie CD3D.

– Podjęcie współpracy z tak cenionym w branży IT i druku 3D dystrybutorem jakim jest ABC Data pozwoli nam na popularyzację naszej drukarki w całym regionie CEE – komentuje Tomasz Zwolan – Prezes Zarządu firmy Infinium 3D Sp. z o.o.– My dostarczamy bardzo dobre urządzenia w atrakcyjnej cenie, a ABC Data wyjątkowo szeroki kanał sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej i doskonałą logistykę. Połączenie naszych możliwości stanowi gwarancję międzynarodowego sukcesu drukarek ODO Play – dodaje.

Infinum 3D to firma stworzona przez Tomasza Zwolana, dr Piotra Wolszczaka oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanych rozwiązań elektronicznych dla niskobudżetowych drukarek 3D drukujących w technologii FDM, jak też samych drukarek 3D. ODO Play to pierwsze, seryjnie produkowane urządzenie Infinum 3D.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like