Prodways Group – francuski producent przemysłowych drukarek 3D i firma usługowa, odnotował +22% wzrost przychodów w pierwszej połowie 2022 roku w postaci 41,6 mln EUR. To o +7,5 mln EUR więcej niż w pierwszej połowie 2021 r. Wzrost był szczególnie widoczny w pierwszym kwartale br. jednakże w ogólnym ujęciu firma odnotowała rekordową produkcję maszyn, materiałów oraz sprzedaż oprogramowania. Mając to wszystko na uwadze, Prodways przewiduje osiągnięcie +15% wzrostu przychodów w całym 2022 roku.

Pod koniec ubiegłego roku Prodways został wydzielony przez Groupe Gorgé i od tego czasu niezależnie raportuje swoje wyniki finansowe w podziale na dwa segmenty: „systemy” i „produkty”. Obydwa wykazały silny wzrost w pierwszej połowie 2022 r., jednakże to sprzedaż drukarek 3D (czyli systemy) jest tym, co głównie napędza sprzedaż, generując 26,6 mln EUR przychodu. To o +23% więcej niż w pierwszej połowie 2021 r.

Prodways tłumaczy ten wzrost stale poszerzającą się bazą powtarzalnych przychodów, co przyczyniło się do rekordowej sprzedaży maszyn w tym okresie. Oprócz sprzedaży sześciu kolejnych drukarek 3D klientom dentystycznym, firma zauważyła również, że niektórzy główni klienci wdrażają swoje technologie w innych obszarach swojej działalności, poprawiając w ten sposób perspektywy handlowe w warunkach produkcji przemysłowej.

Po stronie produktów Prodways wygenerował 15,3 mln EUR przychodu, tj. o +21,3% więcej niż w pierwszej połowie 2021 r. Firma raportuje, że wysoki wzrost sprzedaży materiałów szczególnie wśród klientów protetycznych, osiągając cały przychód za rok obrotowy 2019 w samym pierwszym półroczu tego roku.

Po mocnym początku roku Prodways podniosła swoje wytyczne z poprzedniej prognozy na poziomie 10% wzrostu rok-do-roku, do 15%. Firma twierdzi również, że „kontrola kosztów i zarządzanie łańcuchem dostaw, pomimo napiętego otoczenia globalnego”, umożliwiła jej osiągnięcie wyższej rentowności niż w zeszłym roku i ukierunkowanie na możliwości dalszego rozwoju.

Źródło: www.prodways-group.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like