Dni Druku 3D, wydarzenie które zaczęło swoją historię w kieleckim klubie studenckim „Wspak” to dziś najważniejsze spotkanie branży w naszej części Europy. Dni Druku 3D towarzyszące do tej pory „Przemysłowej Wiośnie w Targach Kielce” stają się obecnie jednym z ważniejszych elementów tego cyklu wystaw. Edycja w marcu 2016 roku zgromadziła ponad 80 wystawców oraz przyciągnęła liczbę 8 tysięcy zwiedzających.

Do tej pory najnowsze technologie druku przestrzennego można było poznawać przez dwa dni – od marca 2017 roku wydarzenie będzie trwało już trzy dni. Dynamiczny rozwój Dni Druku 3D zawdzięczają z pewnością kolejnym programom finansowanym z funduszy Unii Europejskiej, ale także ogromnemu zainteresowaniu wysokobudżetowych firm z branży.

IX edycja Dni Druku 3D na terenie Targów Kielce odbędzie się w dniach 28-30 marca 2016. Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń dla wystawców. Informacje organizacyjne:

Targi będą trwać w godzinach:

 • 28 marca 2016, wtorek: 9.00 – 16.30
 • 29 marca 2016, środa: 9.00 – 16.30
 • 30 marca 2016, czwartek: 9.00 – 16.00.

plan-targow-kielce

Wydarzenie będzie miało miejsce w hali B na powierzchni 5350 m2, w sąsiedztwie hal wypełnionych po brzegi maszynami i urządzeniami. Ubiegłoroczna impreza odbywała się na hali G, która jest o 1000 m2 mniejsza. Wraz z Dniami Druku 3D, odbędą się inne targi przemysłowe, tworzące wspólnie wydarzenie o nazwie „Przemysłowej Wiosny”. To międzynarodowe wydarzenie z wystawcami z Polski, Niemiec, Turcji, Włoch Czech, Słowacji, Litwy, Danii i Holandii. W marcu na siedmiu halach królować będą narzędzia, urządzenia i maszyny spawalnicze, pneumatyczne, do obróbki metali, pomiarowe, do obróbki powierzchni, do obróbki blach, laserowe i wiele innych.

Nadchodząca Przemysłowa Wiosna będzie większa od poprzedniej. Przekrój prezentowanych technologii powinien zainteresować nawet najbardziej wybrednych przedstawicieli przemysłu. Jedna z hal w całości zostanie przeznaczona dla wystawców związanych z technologami przyrostowymi. Wart podkreślenia jest fakt, że Dni Druku 3D od samego początku odbywają się w bezpośrednio w tym samym miejscu co imprezy „starego przemysłu”.

Lista imprez towarzyszących IX Dniom Druku 3D:

 • STOM-TOOL,
 • STOM-BLECH&CUTTING,
 • STOM-LASER,
 • SPAWALNICTWO,
 • PNEUMATICON,
 • WIRTOPROCESY,
 • EXPO-SURFACE,
 • CONTROL STOM.

Wszelkich informacji udzielamy mailowo i telefonicznie:

O zdecydowanym wzroście znaczenia Dni Druku 3D oraz technicznych szczegółach przyszłorocznej wystawy z dr Andrzejem Mochoniem, Prezesem Zarządu Targów Kielce rozmawiali przedstawiciele Zarządu SIT Polska dawnego FabLab Kielce – Janusz Wójcik i Paweł Rokita

O zdecydowanym wzroście znaczenia Dni Druku 3D oraz technicznych szczegółach przyszłorocznej wystawy z dr Andrzejem Mochoniem, Prezesem Zarządu Targów Kielce rozmawiali przedstawiciele Zarządu SIT Polska (dawnego FabLab Kielce) – Janusz Wójcik i Paweł Rokita

Źródło: www.dnidruku3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like