Technology Applied – największa polska firma świadcząca usługi druku 3D, ogłosiła zakończenie procesu wdrożenia i walidacji swojej nowej drukarki 3D – HP Jet Fusion 3D 5210. Jest to pierwsza maszyna do druku 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych działająca w technologii MJF (MultiJet Fusion) w ofercie białostockiej firmy, która posiada już szereg maszyn typu SLS niemieckiej firmy EOS. HP Jet Fusion 3D 5210 to najnowocześniejsza drukarka 3D amerykańskiej firmy, oferująca wydruki 3D wykonywane z poliamidów, polipropylenu i TPU.

Technology Applied zostało założone w 2015 r. w Białymstoku przez Kozaka, który wcześniej – w latach 2012-2014 współtworzył firmę Rapid Crafting. Oprócz drukarki 3D HP, firma korzysta m.in. z systemów SLS niemieckiej firmy EOS, przemysłowej, wielkoformatowej drukarki 3D typu SLA włoskiego DWS Systems oraz cały czas powiększającej się floty desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF. Posiada także maszyny do zautomatyzowanego post-processingu DyeMansion oraz własną lakiernię gotowych wydruków 3D. Całość spina system do zarządzania produkcją i automatycznych wycen 3YOURMIND.

HP Jet Fusion 3D z serii 5210 to nowoczesna i wysokowydajna, przemysłowa drukarka 3D o wysokiej przepustowości, liczonej w setkach lub tysiącach wyprodukowanych części miesięcznie. Wymiary komory roboczej to 380 x 284 x 380 mm, maksymalna prędkość druku 3D to 5058 cm³/godz, a standardowa wysokość drukowanej warstwy to 0,08 mm. Maszyna wykorzystuje w pracy takie materiały jak poliamidy PA11, PA12, PA12 GB (z włóknem szklanym), BASF TPU i BASF PP (polipropylen). Do drukarki 3D jest dołączona w pełni zautomatyzowana stacja do post-processingu. Za dostawę i instalację HP Jet Fusion 3D 5210 odpowiadał wrocławski dystrybutor – Integart.

Tak uruchomienie produkcji na HP Jet Fusion 3D 5210 komentuje Jarosław Kozak – prezez i założyciel Technology Applied: „Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, system stoi i już obsługuje zlecenia naszych klientów. Wszystkich korzystających z technologii MJF zapraszamy do składania zapytań, a tych nie korzystających zapraszamy do kontaktu.”

Technology Applied jest partnerem portalu Centrum Druku 3D, oferując z jego poziomu możliwość zamawiania wydruków 3D:

www.ta.parts
[email protected]
FORMULARZ ZAPYTANIOWY

Źródło: www.ta.parts

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like