Ultimaker – największy producent niskobudżetowych drukarek 3D w Europie, a zarazem jeden z prekursorów ruchu RepRap oraz branży druku 3D w ogóle, ogłosił że kończy produkcję swojego ikonicznego urządzenia – Ultimakera Original. Jest to pierwszy, oryginalny model drukarki 3D jaki został zaprojektowany i wdrożony do sprzedaży w 2011 r. przez założycieli firmy – Holendrów Martijna Elsermana, Erika de Bruijn oraz Sierta Wijnia.

Ultimaker Original (pod taką nazwą występuje od 2013 r. – wcześniej nazywał się po prostu Ultimaker), jest drukarką 3D do samodzielnego montażu, z charakterystyczną, drewnianą obudową. Chociaż wizualnie nie różni się znacząco od wersji z 2011 r., na przestrzeni lat w konstrukcji dokonano wielu zmian i ulepszeń, tak że nie odstaje ona znacząco od innych urządzeń w tej klasie na rynku.

Wycofując Ultimakera Original, firma nie rezygnuje bynajmniej z produkcji i sprzedaży zestawów do samodzielnego montażu. W ofercie w dalszym ciągu pozostanie Original +, który jest udoskonaloną wersją poprzednika. Jest on wyposażony m.in w podgrzewany stół, UltiController Bernharda Kubicka czy ulepszony podajnik Bertha.

Ultimaker 00

Równocześnie z decyzją o zaprzestaniu produkcji modeli Original, Ultimaker ogłosił nowe ceny dla tej drukarki 3D jak również jego następcy – Original+. Od teraz Original kosztuje 4 475,00 PLN brutto, a Original+ 5599,00 PLN brutto. Szczegółowych informacji na temat dostępności urządzeń oraz ich szczegółów technicznych udziela oficjalny dystrybutor marki Ultimaker w Polsce – get3D.

Ultimaker 01

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like