Xometry, firma oferująca usługi produkcji na zamówienie z siedzibą w Maryland, nabyła swojego konkurenta z siedzibą w Kentucky – MakeTime. Ogłosiła również nową rundę finansowania w kwocie 25 milionów USD.

Dzięki tej transakcji, nowa fuzja działająca od tej pory pod marką Xometry, planuje stworzyć największą w branży platformę do rozproszonej produkcji na żądanie. Sieć partnerska Xometry ma urosnąć z 1110 do 2300 partnerów produkcyjnych i obsługiwać 10 000 klientów. Inne korzyści obejmują możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy na temat produktów zdobytej przez MakeTime oraz ich oprogramowania.

Jak mówi CEO i założyciel MakeTime, Drura Parrish, obie firmy budowały przyszłość produkcji, a fuzja umożliwia zaoferowanie małym i średnim producentom dostępu do większej liczby miejsc pracy, lepszych możliwości rozwoju oraz do zaawansowanych produktów, które wspomogą ich działalność. Parrish mianowany został wiceprezesem wykonawczym w nowym, większym Xometry.

Od momentu swojego powstania w 2013 roku, Xometry budowało zróżnicowaną bazę klientów za pomocą platformy zapewniającej projektantom i inżynierom najwydajniejsze rozwiązania w zakresie produkcji niestandardowych części o wysokiej jakości.

W ubiegłym miesiącu Xometry uruchomiło Xometry Instant Quoting Engine 3.0 – system wyceny dla procesów produkcyjnych, takich jak obróbka CNC, druk 3D, odlewanie uretanu i frezowanie, teraz z kilkoma nowymi i ulepszonymi funkcjami, za którymi stoją wiedza, doświadczenie i oprogramowanie od MakeTime. Mowa tutaj o między innymi dodatku Autodesk Fusion360, czy programie Shop Advantage, który wyszczególnia oferty dotyczące narzędzi, sprzętu komputerowego, oprogramowania i możliwości finansowania urządzeń produkcyjnych.

Randy Altschuler, współzałożyciel i CEO w Xometry, stwierdził: „Cieszymy się, że możemy połączyć platformę produkcyjną Xometry z sukcesem MakeTime w budowie rozproszonej sieci ponad 1000 producentów. To przejęcie zapewni naszym klientom ogromne możliwości dzięki największej w branży rozproszonej sieci produkcyjnej oraz udoskonalonym produktom”.

Foundry Group, które wcześniej było inwestorem MakeTime, ma teraz poprowadzić nową rundę finansowania w wysokości 25 milionów dolarów dla fuzji spółek. Wśród pozostałych inwestorów znajdują się takie spółki, jak Maryland Venture Fund, Almaz Capital, BMW i Ventures, GE Ventures oraz Highland Capital Partners.

Xometry teraz otrzymało finansowanie w kwocie 63 milionów dolarów. W zeszłym roku kwota finansowania wynosiła 15 milionów USD.

„Cieszymy się, że możemy wesprzeć Xometry w zdobywaniu większego udziału w wartym ponad 80 miliardów dolarów rynku produkcji na żądanie” – powiedział Seth Levine, Dyrektor Zarządzający w Foundry Group, mający dołączyć do Rady Dyrektorów Xometry.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Klaudia Misztal
Studentka kierunku lekarskiego. Od kilku lat pośrednio związana z branżą FDM. Wbrew pozorom, pisze nie tylko o druku 3D w medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like