We wtorek, 15 maja 2018 r. w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi odbędzie się oficjalna, polska premiera nowej drukarki 3D Ultimakera – S5. Prezentacji urządzenia będą towarzyszyć liczne wykłady i prelekcje, podczas których zostaną szczegółowo opisane wszystkie najważniejsze funkcjonalności S5 oraz zaprezentowanych zostanie szereg case studies opisujących wykorzystanie wcześniejszych modeli Ultimakera w takich obszarach jak przemysł, medycyna czy edukacja. Udział w premierze jest darmowy, jednakże liczba wolnych miejsc jest ograniczona!

Światowa premiera Ultimakera CS5 miała miejsce zaledwie dwa dni temu, podczas targów Hannover Messe, w Niemczech. Wczoraj firma poinformowała z kolei o nawiązaniu ścisłej współpracy z czołowymi koncernami chemicznymi, z którymi będzie wspólnie opracowywać nowe materiały eksploatacyjne do druku 3D. W połowie maja nowe drukarki 3D trafią do otwartej sprzedaży, zatem udział w konferencji prezentującej urządzenie to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby poznać jej możliwości i funkcjonalności.

Premiera odbędzie się w salach konferencyjnych Bionanoparku, przy ul. Dubois 114/116 w Łodzi, słynących m.in. z goszczenia corocznej Gali Rozdania Nagród Branżowych CD3D. W tym samym miejscu odbyła się także dwa lata temu konferencja prezentująca wchodzącego wtedy na rynek Ultimakera 3. Tym razem specjaliści z Ultimakera zaprezentują uczestnikom nowe rozwiązania jakie pojawiły się w S5 i przedstawią dalszą drogę rozwoju urządzenia oraz całego ekosystemu.

Nowa drukarka 3D charakteryzuje się m.in. dużym obszarem roboczym na poziomie 33 x 24 x 30 cm, zamkniętym frontem, nowym systemem kalibracji stołu roboczego, nowym ekstruderem wyposażonym w czujnik kontroli przepływu filamentu czy dotykowym, kolorowym panelem dotykowym.

Oprócz prezentacji samej drukarki 3D na konferencji wystąpi kilku przedstawicieli firm i instytucji, którzy na co dzień korzystają z drukarek 3D Ultimakera i opowiedzą jak wykorzystują je w realizacji projektów. Szczegółowa lista wykładów zostanie zaprezentowana już wkrótce.

Premiera ULTIMAKERA S5
Łódź, ul. Dubois 114/116
Bionanopark
początek: 12:00

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli firm i instytucji. Wszyscy zainteresowani udziałem są proszeni o wysłanie zgłoszenia na adres:

[email protected]

W treści zgłoszenia prosimy podać:

  • imię i nazwisko
  • nazwę reprezentowanej firmy lub instytucji
  • NIP / REGON
  • telefon kontaktowy

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy do jak najszybszego nadsyłania zgłoszeń.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like