W dniach 18-19 września 2019 r. we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja spotkania Additive Manufacturing Meeting (AMM 2019). Od 2019 roku AMM odbywać się będzie w formie konferencji, co wiąże się z możliwością publikacji artykułów oraz wystąpień młodych naukowców w ramach sesji plakatowej. Głównym aspektem wydarzenia jest przedstawienie technologii przyrostowych w perspektywie wyzwań jakie współcześnie stoją przed przemysłem oraz medycyną.

Organizatorami konferencji są Centrum Zaawansowanych Technologii Wytwarzania (CAMT-FPC) i Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej, który będzie zarazem gościł prelegentów oraz uczestników wydarzenia. Celem spotkania jest budowa platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między ośrodkami naukowo-badawczymi i przemysłowymi w obszarze technologii AM (additive manufacturing). Program konferencji AMM 2019 skierowany jest do osób i instytucji, które są zainteresowane rozwojem w obszarze technologii przyrostowych. Główny akcent wydarzenia położony jest na aspekt technologiczny i wdrożeniowy.

Drugiego dnia konferencji, po raz pierwszy w jej historii, studenci, doktoranci oraz młodzi naukowcy (w wieku do 35 lat) będą mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w rozwoju technologii przyrostowych podczas sesji plakatowej. Niezmiennym pozostaje możliwość nawiązania kontaktu między przedstawicielami uczelni i ośrodków badawczych a przemysłem. Doskonałą ku temu okazją będzie sesja networkingowa, która odbędzie się wieczorem, pierwszego dnia konferencji.

Uczestnictwo w konferencji możliwe jest w charakterze prelegenta, partnera bądź uczestnika. Organizatorzy zapraszają do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz do rejestracji na stronie wydarzenia www.3dmeeting.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News