Już za miesiąc, 25 października 2022 r., w Gdańsku odbędzie się szósta edycja Pomorskich Dni Druku 3D. Impreza jest organizowana przy współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS, który jest również inwestorem w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będą początki firm zajmujących się drukiem 3D, jak również kwestie dofinansowania dla działalności w obszarze druku 3D i szereg innowacji w świecie technologii przyrostowych.

Hasłem tegorocznej edycji Pomorskich Dni Druku 3D jest „Retrospection” – uczestnicy imprezy poznają historie firm, które stały u podstaw przemysłu technologii przyrostowych. Eksperci opowiedzą również o innowacjach w branży: rozwoju nowych materiałów na potrzeby technologii druku 3D, rozwoju produktów medycznych, a także przybliżą zagadnienia optymalizacji kosztów dzięki technologiom przyrostowym.

Tak opisuje to Anna Borkowska, Dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia:

Podczas najbliższej edycji Pomorskich Dni Druku 3D pragniemy nie tylko podyskutować o bieżących wyzwaniach stojących przed środowiskiem zajmującym się drukiem 3D, ale również chcielibyśmy sięgnąć wstecz i przybliżyć korzenie firm, które zapoczątkowały tą branżę. Ich historie i doświadczenie, z którym przychodzą mogą być niezwykle inspirujące, zwłaszcza dla osób lub instytucji chcących otworzyć się na działalność w obszarze druku 3D.

Nadchodzące wydarzenie będzie nie tylko szansą na spojrzenie wstecz, w kierunku historii firm, które położyły fundamenty pod całą branżę. Podczas październikowego spotkania jego uczestnicy będą mogli uzyskać podpowiedź dotyczącą jednej z najbardziej bieżących kwestii dla każdej organizacji, czyli finansowania. Zaproszeni eksperci podpowiedzą, w jaki sposób pozyskać dotację na technologie druku 3D. Tak zapowiada ten segment Michał Pęczek Menadżer Produktu EOS z firmy BIBUS MENOS:

Szósta edycja wydarzenia Pomorskich Dni Druku 3D skoncentruje na wymianie doświadczeń w prowadzeniu działalności, w czasie dynamicznych zmian rynkowych. Goście wydarzenia podzielą się tym, czym kierowali się podejmując decyzje na swojej drodze do sukcesu, który jest wypadkową wielu czynników i różnych okoliczności biznesowych. Zostaną zaprezentowane także źródła, z których sektor MŚP będzie mógł pozyskiwać zewnętrzne finansowanie i wsparcie do rozwoju działalności w obrębie nowych technologii, co jest ważnym czynnikiem w obecnej sytuacji gospodarczej.

Warto przypomnieć, że kolejny rok pandemii COVID-19 przyniósł zmiany w postrzeganiu współczesnych metod wytwarzania, a trend coraz bardziej ekologicznych przedsiębiorstw po raz kolejny sugeruje zdobycie wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju i produkcji.

Pomorskie Dni Druku 3D odbędą się we wtorek 25.10.2022 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ul. Trzy Lipy 3, budynek C, sala FGH.

PROGRAM WYDARZENIA:

8:30–9:15 – Rejestracja uczestników
9:15–9:30 – Uroczyste otwarcie wydarzenia
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, BIBUS MENOS sp. z o.o.

9:30–9:50 – Ewolucja druku 3D od prototypowania do produkcji seryjnej na przykładzie sukcesu firmy Technology Applied
Technology Applied Sp. z o.o. – Jarosław Kozak

9:50–10:10 – Rozwój nowych materiałów i proszków na potrzeby technologii DMLS/SLM
Amazemet Sp. z o.o. – Łukasz Żrodowski

10:10–10:30 – Rozwój produktów medycznych do zaopatrzenia przedramienia – case study Mediprintic od pozyskania finansowania do wprowadzenia produktu na rynek
Mediprintic Sp. z o.o. – Andrzej Zakręcki

10:30–10:50 – Przerwa kawowa

10:50–11:10 – Sposoby optymalizacji kosztów dzięki technologiom 3D, a także technologiom wspomagającym produkcję
Altrax, TBC

11:10–11:30 – Rola oraz zastosowanie pomiarów 3D w technologiach przyrostowych
Revers Solutions – Michał Rawecki

11:30–11:50 – 15 lat rozwoju i wspierania sukcesu naszych Klientów w branży 3D
BIBUS MENOS Sp. z o.o. – Michał Pęczek

11:50–12:10 – Technologie przyrostowe w przemyśle 4.0 – case study
Stowarzyszenie Robotyków SKALP – Mateusz Dyrda

12:10 –12:30 – Drukarki 3D w kontekście unijnych wymagań CE oraz brytyjskiego oznakowania UKCA
RiskCE Sp. z o.o. Sp. kom. – mgr inż. Victoria Dąbrowska

12:30–12:50 – Przerwa kawowa

12:50–13:10 – Dotacje na technologie druku 3D – jak przygotować się do nowej perspektywy finansowej UE
Grantera sp. z o.o., Karol Bober

13:10–13:30 – Zrównoważony rozwój oraz produkcja, dofinansowanie skutków zwalczania gospodarczych efektów pandemii COVID
Agencja Rozwoju Przemysłu – Joanna Kwitowska – Zawadzka

13:30–14:00 – Panel dyskusyjny

14:00–14:30 – Lunch i zakończenie konferencji.

Centrum Druku 3D jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like