2B3D – reseller drukarek 3D i filamentów, rozpoczął współpracę z firmą Copper 3D Inc. i wprowadził do oferty antybakteryjne materiały do druku 3D. Podpisanie umowy o dystrybucji materiałów Copper 3D to pierwszy etap wprowadzania na polski rynek materiałów tego producenta.

Wysoce innowacyjne filamenty posiadają w swoim składzie unikalne nanocząsteczki miedzi, które gwarantują antybakteryjne właściwości. Tym samym materiały znajdują swoje zastosowanie w szeroko pojętej branży medycznej. Aktualnie w ofercie firmy Copper 3D znajduje się materiał o nazwie PLActive, który posiada możliwość „eliminacji” szerokiego spektrum mikroorganizmów. Wkrótce do oferty wprowadzone zostaną dwa nowe materiały NANOCLEAN (wysokiej jakości PETG z właściwościami antybakteryjnymi) oraz MDFlex (łączący elastyczne właściwości materiału z antybakteryjnymi właściwościami).

Wszystkie materiały zostały przebadane przez Microbiology Laboratory of the Universidad Católica de Valparaíso (Chile) oraz Microbiology Laboratory SITU Biosciences (USA). Z materiału PLActive powstały również protezy dla weteranów wojennych, a wyniki przeprowadzonego case study opublikowano w czasopiśmie Journal of Applied Sciences. Materiał jest również testowany przez NASA.

Już od maja filament PLActive pojawi się w regularnej sprzedaży w sklepie internetowym www.2b3d.pl oraz stacjonarnie w sklepie dystrybutora we Wrocławiu.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like