Już niespełna dwa tygodnie dzielą nas do najważniejszej imprezy targowej poświęconej technologiom przyrostowym w Polsce – IX edycji Dni Druku 3D jaka odbędzie się w dniach 28-30 marca 2017 r. w Kielcach. Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, szykuje się wyjątkowe wydarzenie, na którym oprócz stoisk czołowych firm reprezentujących branżę druku 3D w Polsce, będzie można wysłuchać interesujących wykładów prowadzonych przez uznanych specjalistów.

Trzeciego dnia targów, w czwartek 30 marca odbędzie się konferencja „Edukacja w obliczu wejścia w erę Przemysłu 4.0. Trendy rynkowe, technologie przyrostowe„, organizowane przez SIT Polska, przy współudziale ABC Daty – czołowego dystrybutora drukarek 3D w Polsce, Wydziału Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej oraz Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Tematem przewodnim konferencji będzie prezentacja koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, czyli tzw. Przemysłu 4.0 i wyzwań jakie stoją przed sektorem edukacyjnym w obszarze jej wdrażania w nauczaniu. Przemysł 4.0 oznacza nowe podejście do edukacji i produkcji, które jest oparte na wszechstronnym wykorzystaniu w niej nowoczesnych technologii. W Polsce za chwilę zostanie wdrożony program bazujący na dziewięciu filarach takich jak technologie przyrostowe, roboty mobilne, internet rzeczy, big data, czy przetwarzanie chmurowe, dlatego tak ważne zrozumienie wyzwań i możliwości jakie temu towarzyszą.

Konferencja zostanie otwarta przez Janusza Wójcika i Pawła Rokitę z SIT Polska – organizatora targów Dni Druku 3D.

Uczestników konferencji z ideą Przemysłu 4.0 zaznajomi dr hab. inż. Damian Gąsiorek, profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Prodziekan ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. Pan profesor dokona przeglądu technologii druku 3D, ich zastosowania oraz wykorzystania w różnych aplikacjach. Ponadto przedstawi koncept Inżyniera Przemysłu 4.0 i opisze wyzwania jakie stoją przed inżynierami w kontekście dziewięciu filarów Przemysłu 4.0.

W kolejnej części konferencji – Adam Suchenek, Product Manager ABC Daty, Najlepszego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów Roku 2016 i 2015, zaprezentuje i omówi cechy urządzeń, które idealnie wpisują się w oczekiwania sektora edukacyjnego w kontekście Przemysłu 4.0. Uczestnicy konferencji zostaną zapoznani z takimi drukarkami 3D jak CraſtBot 2 i CrafBot XL, CEL Robox, Monkeyfab SPIRE (na targach odbędzie się oficjalna premiera tych urządzeń w Polsce) oraz ODO Play, które od zeszłego roku można oglądać w wybranych sklepach MediaMarkt.

Na zakończenie konferencji, Joanna Sulowska – prezes IT Club oraz Jarosław Czarnecki, Dyrektor Handlowy, przedstawią przykłady wykorzystania technologii cyfrowych w edukacji (głównie w szkolnictwie średnim) oraz zaprezentują scenariusze pozyskiwania źródeł finansowania na poprawę cyfryzacji szkoły – w tym zakup drukarek 3D i oprogramowania wspierającego.

Konferencja jest kierowana do nauczycieli, dyrektorów szkół, uczelni oraz przyszłych i obecnych studentów. Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wysłanie zgłoszenia mailowego na adres:[email protected] , na podstawie którego zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.

PROGRAM KONFERENCJI

12.00 – Powitanie gości
Janusz Wójcik i Paweł Rokita – SIT Polska

12.15 – 13.15 – Przegląd technologii druku 3D – zastosowania i aplikacje różnych technologii przyrostowych. Inżynier Przemysłu 4.0 – wyzwania dla inżyniera pod dziewięć filarów Przemysłu 4.0.
dr hab. inż. Damian Gąsiorek, profesor nadzwyczajny na Politechnice Śląskiej

13.15 – 14.00 Prezentacje produktowe: CraſtUnique, Infinum 3D, Monkeyfab, C Enterprise Ltd.
Adam Suchenek, Product Manager Mobile & Entertainment Department ABC Data S.A.

14.00 – 14.30 Propozycje wdrożeń w placówkach edukacyjnych. Źródła finansowania cyfryzacji szkoły – projekty unijne.
Joanna Sulowska, Prezes IT Club i Jarosław Czarnecki, Dyrektor Handlowy.

14.30 – Zakończenie – losowanie nagród.

Szczegółowych informacji nt. konferencji udziela:

Joanna Sulowska
mail: [email protected]
tel. +48 607 222 272

Warunkiem uzyskania bezpłatnego wstępu na targi jest rejestracja na stronie Targów Kielce.

Centrum Druku 3D jest oficjalnym patronem medialnym konferencji.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News