Już niespełna dwa tygodnie dzielą nas do najważniejszej imprezy targowej poświęconej technologiom przyrostowym w Polsce - IX edycji Dni Druku 3D jaka odbędzie się w dniach 28-30 marca 2017 r. w Kielcach. Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, szykuje się wyjątkowe wydarzenie, na którym oprócz stoisk czołowych firm reprezentujących branżę druku 3D w Polsce, będzie można wysłuchać interesujących wykładów prowadzonych przez uznanych specjalistów.

Trzeciego dnia targów, w czwartek 30 marca odbędzie się konferencja "Edukacja w obliczu wejścia w erę Przemysłu 4.0. Trendy rynkowe, technologie przyrostowe", organizowane przez SIT Polska, przy współudziale ABC Daty - czołowego dystrybutora drukarek 3D w Polsce, Wydziału Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej oraz Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Tematem przewodnim konferencji będzie prezentacja koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, czyli tzw. Przemysłu 4.0 i wyzwań jakie stoją przed sektorem edukacyjnym w obszarze jej wdrażania w nauczaniu. Przemysł 4.0 oznacza nowe podejście do edukacji i produkcji, które jest oparte na wszechstronnym wykorzystaniu w niej nowoczesnych technologii. W Polsce za chwilę zostanie wdrożony program bazujący na dziewięciu filarach takich jak technologie przyrostowe, roboty mobilne, internet rzeczy, big data, czy przetwarzanie chmurowe, dlatego tak ważne zrozumienie wyzwań i możliwości jakie temu towarzyszą.

Konferencja zostanie otwarta przez Janusza Wójcika i Pawła Rokitę z SIT Polska - organizatora targów Dni Druku 3D.

Uczestników konferencji z ideą Przemysłu 4.0 zaznajomi dr hab. inż. Damian Gąsiorek, profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Prodziekan ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. Pan profesor dokona przeglądu technologii druku 3D, ich zastosowania oraz wykorzystania w różnych aplikacjach. Ponadto przedstawi koncept Inżyniera Przemysłu 4.0 i opisze wyzwania jakie stoją przed inżynierami w kontekście dziewięciu filarów Przemysłu 4.0.

W kolejnej części konferencji - Adam Suchenek, Product Manager ABC Daty, Najlepszego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów Roku 2016 i 2015, zaprezentuje i omówi cechy urządzeń, które idealnie wpisują się w oczekiwania sektora edukacyjnego w kontekście Przemysłu 4.0. Uczestnicy konferencji zostaną zapoznani z takimi drukarkami 3D jak CraſtBot 2 i CrafBot XL, CEL Robox, Monkeyfab SPIRE (na targach odbędzie się oficjalna premiera tych urządzeń w Polsce) oraz ODO Play, które od zeszłego roku można oglądać w wybranych sklepach MediaMarkt.

Na zakończenie konferencji, Joanna Sulowska - prezes IT Club oraz Jarosław Czarnecki, Dyrektor Handlowy, przedstawią przykłady wykorzystania technologii cyfrowych w edukacji (głównie w szkolnictwie średnim) oraz zaprezentują scenariusze pozyskiwania źródeł finansowania na poprawę cyfryzacji szkoły - w tym zakup drukarek 3D i oprogramowania wspierającego.

Konferencja jest kierowana do nauczycieli, dyrektorów szkół, uczelni oraz przyszłych i obecnych studentów. Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wysłanie zgłoszenia mailowego na adres:[email protected] , na podstawie którego zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.

PROGRAM KONFERENCJI

12.00 - Powitanie gości Janusz Wójcik i Paweł Rokita - SIT Polska

12.15 - 13.15 - Przegląd technologii druku 3D - zastosowania i aplikacje różnych technologii przyrostowych. Inżynier Przemysłu 4.0 - wyzwania dla inżyniera pod dziewięć filarów Przemysłu 4.0. dr hab. inż. Damian Gąsiorek, profesor nadzwyczajny na Politechnice Śląskiej

13.15 - 14.00 Prezentacje produktowe: CraſtUnique, Infinum 3D, Monkeyfab, C Enterprise Ltd. Adam Suchenek, Product Manager Mobile & Entertainment Department ABC Data S.A.

14.00 - 14.30 Propozycje wdrożeń w placówkach edukacyjnych. Źródła finansowania cyfryzacji szkoły - projekty unijne. Joanna Sulowska, Prezes IT Club i Jarosław Czarnecki, Dyrektor Handlowy.

14.30 - Zakończenie - losowanie nagród.

Szczegółowych informacji nt. konferencji udziela:

Joanna Sulowska mail: [email protected] tel. +48 607 222 272

Warunkiem uzyskania bezpłatnego wstępu na targi jest rejestracja na stronie Targów Kielce.

Centrum Druku 3D jest oficjalnym patronem medialnym konferencji.

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News