30 czerwca 2017 we Wrocławiu odbędzie się pierwsza konferencja Additive Manufacturing Meeting (AMM 2017). Celem wydarzenia jest przedstawienie technologii przyrostowych w perspektywie wyzwań jakie współcześnie stoją przed przemysłem oraz medycyną, a jego organizatorem są Centrum Zaawansowanych Technologii Wytwarzania (CAMT-FPC) i Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

Konferencja będzie podzielona na seminarium i wystawy. Program seminarium AMM 2017 skierowany jest do osób i instytucji, które są zainteresowane rozwojem w obszarze technologii przyrostowych. Główny akcent położony jest tu na aspekt technologiczny i wdrożeniowy.

Podział zagadnień obejmuje cztery obszary tematyczne:

  • modelowanie – pod kątem projektowania inżynierskiego z uwzględnieniem możliwości i ograniczeń AM, optymalizacji topologicznej wyrobów, symulacji procesów wytwórczych, analizy numerycznej (MES)
  • materiały – tematyka tego zagadnienia obejmuje m.in. rozwój nowych materiałów, badania materiałowe, kontrolę materiału wsadowego
  • rozwój procesów AM – obejmuje zagadnienia takie jak optymalizacja procesów wytwórczych, modyfikacje systemów produkcyjnych, nowe procesy technologiczne, obróbka po-procesowa, kontrola i monitoring
  • aplikacje – przykłady wdrożeniowe, analiza kosztów, nowe trendy branżowe oraz kontrola jakości.

Na seminarium i wystawę można zarejestrować się w charakterze uczestnika, prelegenta lub partnera. W celu rejestracji uczestnictwa, należy skorzystać z formularza dostępnego stronie www.3dmeeting.pl. Koszt udziału w konferencji wynosi 350,00 PLN.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News