Przemysł zbrojeniowy od ponad dwóch dekad prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania technologii przyrostowych w procesach wytwórczych, borykając się od zawsze z tym samym problemem – kwestią odpowiedniej jakości wykonanych detali oraz certyfikacją zarówno materiałów, z których są wytwarzane, jak również samych urządzeń i maszyn. Z drugiej jednak strony, możliwości jakie daje druk 3D inżynierom i projektantom oraz oszczędności czasu i pieniędzy związane z optymalizacją procesów produkcyjnych sprawiają, że coraz częściej sięgają oni po drukarki 3D.

3D Printers – producent drukarek 3D typu FDM, HBot3D F300, doskonale zdaje sobie sprawę zarówno z możliwości jakie daje współpraca z firmami i instytucjami z przemysłu zbrojeniowego, jak również z wymagań jakie są stawiane, aby móc takie projekty w ogóle realizować. Firma została pierwszym producentem drukarek 3D posiadającym Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego II stopnia. Co to oznacza…?

W jednostkach budżetowych oraz zakładach zajmujących się produkcją dla przemysłu zbrojeniowego bardzo istotną kwestią jest zachowanie bezpieczeństwa informacji niejawnych. Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego II stopnia zapewnia poczucie bezpieczeństwa dla zleceniodawcy. Potwierdza, że firma jest wiarygodna i sprawdzona przez odpowiednie służby oraz że ma zdolność ochrony informacji niejawnych o klauzuli „POUFNE”. Tym samym jest odpowiednim dostawcą sprzętu dla Sojuszu Północnoatlantyckiego i służb mundurowych (m.in. MSWiA) oraz sektora zamówień publicznych.

3D Printers spełniło wymagania i normy aby stać się odpowiednim dostawcą dla przemysłu zbrojeniowego. Równocześnie firma pojawi się na najważniejszym wydarzeniu tej branży – Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Jubileuszowa, XXV edycja odbędzie się przy udziale polskich i zagranicznych oficjeli oraz największych, światowych firm działających w tym sektorze. Przez cztery dni, od 5 do 8 września 2017 roku będzie okazja do uczestniczenia w licznych pokazach, konferencjach i wydarzeniach wchodzących w skład jednej z największych imprez militarnych Europie.

3D Printers wraz ze swoim flagowym modelem drukarki 3D HBOT 3D F300 znajduje się przy stoisku B72.

Źródło: www.hbot3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like