Fiberlogy – czołowa, polska marka filamentów dedykowanych drukarkom 3D typu FDM, startuje z nową promocją. Tym razem w atrakcyjnej cenie będzie można zakupić specjalistyczny, elastyczny materiał FIBERFLEX 40D. Producent zdecydował się obniżyć cenę z nominalnych 209 PLN do 179 PLN za szpulę. Z promocji będzie można skorzystać przez dwa miesiące – od 1 września do 31 października 2017 r.

Większość użytkowników drukarek 3D typu FDM korzysta z materiałów PLA i ABS. Tak jak są one stosunkowo łatwe w druku 3D, tak zdecydowanie nie można tego powiedzieć o filamentach elastycznych, które są o wiele bardziej kłopotliwe. Fiberflex 40D od Fiberlogy okazał się być odpowiedzią na te problemy. Wg producenta, materiał może być drukowany z prędkością 40 mm/s, nie tracąc na jakości wydruku. Podczas testów wewnętrznych, właściwości filamentu umożliwiły drukowanie bez żadnych problemów przez ponad 50 godzin non-stop.

Filament jest możliwy do używania zarówno na drukarkach 3D z extruderem bezpośrednim, jak również typu Bowden. W drugim przypadku zalecane jest jednak obniżenie prędkości druku 3D do 10-15 mm/s. Łatwość pracy z tym materiałem wynika głównie z twardości materiału – 40D w skali Shore’a, która pozwala na lepsze podawanie filamentu. Fiberlogy deklaruje tolerancję średnicy na poziomie +/- 0,02 mm i owalu +0,01 mm.

Zobacz również jak Fiberflex wygrywa test filamentów elastycznych na Makers Muse:

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like