Już w najbliższą środę – 8 czerwca 2016 r., w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, rozpocznie się I edycja Targów Branży Druku i Skanowania 3D – 3D Solutions. Dwudniowe wydarzenie poświęcone technologiom przyrostowym, jest skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i hobbystów i pasjonatów druku 3D. Targi odbędą się w godzinach 09:00 – 17:00, w Pawilonie 3.

Międzynarodowe Targi Poznańskie od lat przyciągają liderów i wyznaczają trendy w branży innowacji. Uczestnicy 3D Solutions nie tylko będą mogli zapoznać się z ofertą i rozwiązaniami prezentowanymi przez czołowe firmy z branży 3D, lecz także wziąć udział w warsztatach i konferencjach tematycznych.

Równolegle z targami technologii przyrostowych i skanowania 3D, odbędą się trzy inne istotne wydarzenia: targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast. Mają one charakter międzynarodowy, nie zabraknie zatem nowoczesnych rozwiązań technologicznych z całego świata.

MTP 01

Pierwsza edycja targów 3D Solutions, może okazać się idealną okazją do zawierania transakcji handlowych dla producentów i potencjalnych kontrahentów. Atutem Targów jest możliwość dotarcia do odbiorców branżowych i klientów indywidualnych oraz połączenie w jednym miejscu świata nauki i biznesu. 3D Solutions to targi dla przedsiębiorców i instytucji zainteresowanych rozwojem koncepcji „Przemysłu 4.0” (druk 3D jest jednym z jej elementów).

Warsztaty i wykłady

Oprócz oferty ekspozycyjnej, warto zwrócić też uwagę na odbywające się w tym samym czasie warsztaty i prezentacje, przygotowane przez specjalistów z wiodących firm. Producent profesjonalnych skanerów 3D – SMARTTECH, przeprowadzi warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarowych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami, jakie otwiera przed przemysłem inżynieria odwrotna.

Smarttech 4

Obecnie skanowanie 3D znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w kontroli jakości czy w inżynierii odwrotnej, ale także jako pomoc w remodelowaniu. Technologia 3D pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba od razu przygotowywać drogich form wtryskowych bez upewnienia się czy stworzony element spełnia wszystkie oczekiwania, wystarczy wydrukować go na drukarce 3D i na tak wykonanym prototypie przeprowadzić wszystkie niezbędne próby. Prezentacje odbędą się na stoisku SMARTTECH – nr 63, pawilon 3, w godzinach 10:00-11:30 i 13:00-14:30.

Firma Lenso również przygotowała dwudniowe warsztaty 3D, poświęcone optycznym technikom pomiarowym w odlewnictwie (8 czerwca) i tłocznictwie (9 czerwca). Spotkania te, to możliwość wymiany doświadczeń dla konstruktorów projektujących przebieg procesu odlewania/kucia czy tłoczenia oraz dla specjalistów związanych z kontrolą jakości produkowanych części. Warsztaty to także bezpłatne szkolenia z zakresu wykorzystania metrologii optycznej 3D.

Lenso

Będzie można poznać zasady funkcjonowania optycznych systemów pomiarowych wspierających proces produkcyjny – skracają czas rozwoju produktu i poprawiają rentowność produkcji. Firma Lenso zaprezentuje najnowsze optyczne systemy pomiarowe i oprogramowanie do kontroli jakości i seryjnych pomiarów. Warsztaty odbędą się w dniach 8-9.06.2016 w godz. 10.00-15.00 w pawilonie 15, w sali 0.AB.

W dniu 8 czerwca w godzinach 11:00 – 12:00, w pawilonie 7, sali 1D, Omni3D – producent drukarek 3D, przeprowadzi prelekcję dotyczącą druku 3D w przemyśle. Poruszone zostaną w niej takie zagadnienia jak trendy w wykorzystaniu technologii druku 3D wśród firm przemysłowych, benefity jakie niesie za sobą wdrożenie takich rozwiązań oraz od czego zacząć chcąc zaimplementować technologię druku 3D w firmie zajmującej się produkcją przemysłową?

Factory 2_0 01

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia na żywo prototypu pojazdu MOTH, który został przygotowany przez studentów z koła naukowego Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej (pawilon 3, stoisko 80). Pojazd zaprojektowano i wydrukowano w 3D, a jego napęd stanowi jedynie najnowsza wkrętarka marki BOSCH. Projekt otrzymał wsparcie takich firm jak Materialise, Resolv3D oraz 3R Studio. Przedstawiciele samego Materialise pojawią się podczas trwania tragów 3D Solutions, przy stoisku sąsiadującym z Politechniką Poznańską – nr 79.

Informacje dla odwiedzających:

Wstęp na tragi jest płatny. Akredytacja na stronie www.mtp24.pl uprawnia profesjonalistów do zakupu tańszego biletu – do rejestracji uprawnione są osoby zawodowo związane z tematyką prezentowaną w podczas targów 3D Solutions.

Bilet upoważnia do poruszania się także po targach ITM Polska, Targach Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczym Focast. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.3dsolutions.mtp.pl.

MTP 02

Ceny biletów:

 • bilet elektroniczny po rejestracji*, jednorazowego wejścia, kupiony na www.mtp24.pl: 18,00 PLN
 • bilet elektroniczny po rejestracji*, wielokrotnego wejścia, kupiony na www.mtp24.pl: 30,00 PLN
 • bilet elektroniczny po rejestracji*, jednorazowego wejścia z jednorazowym wjazdem, kupiony na www.mtp24.pl: 70,00 PLN
 • bilet elektroniczny po rejestracji*, wielokrotnego wejścia z wielokrotnym wjazdem, kupiony na www.mtp24.pl: 200,00 PLN
 • bilet zakupiony w kasie, po rejestracji* jednorazowego wejścia:: 28,00 PLN
 • bilet zakupiony w kasie, po rejestracji* wielokrotnego wejścia: : 45,00 PLN
 • bilet zakupiony w kasie, bez rejestracji, jednorazowego wejścia:: 85,00 PLN
 • bilet zakupiony w kasie, bez rejestracji, wielokrotnego wejścia: 150,00 PLN.

Godziny otwarcia terenów targowych dla publiczności:

 • 8 czerwca 2016 r., Pawilon 3 – 9:00 – 17:00
 • 9 czerwca 2016 r., Pawilon 3 – 9:00 – 17:00

Lokalizacja:

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Kasy i wejście:

 • wejście Wschodnie od ul. Głogowskiej
 • wejście Zachodnie od ul. Śniadeckich
 • wejście Północne od ul. Bukowskiej
 • wjazd: brama wjazdowa od ul. Śniadeckich 25 (GPS: N52° 24′ 7.6284″  E16° 54′ 13.7124″)

Centrum Druku 3D jest patronem medialnym targów 3D Solutions.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News