3D Team – czołowa firma świadcząca profesjonalne usługi w zakresie skanowania 3D i inżynierii odwrotnej, jest od dziś certyfikowaną jednostką i wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015 w zakresie przeprowadzania: usług pomiarowych 3D, usług modelowania i inżynierii odwrotnej, usług szkoleniowych dotyczących prowadzonych pomiarów i stosowanego oprogramowania oraz sprzedaży urządzeń i oprogramowania do inżynierii odwrotnej.

Firma założona przez grupę absolwentów Politechniki Poznańskiej stanowi obecnie Centrum Kompetencji Metrologicznych, w skład którego wchodzą: 3D Team – zajmujące się usługami skanowania 3D i inżynierii odwrotnej, Lenso – wyłączny dystrybutor urządzeń pomiarowych GOM na Polskę, oraz 3DTool – producent uchwytów pomiarowych oraz dystrybutor rozwiązań WITTE Barskamp. Firmy tworzące Centrum zajmują się skanowaniem 3D, inżynierią odwrotną, szkoleniami i wdrożeniami oprogramowania 3D Systems oraz sprzedażą urządzeń haptycznych, wraz z oprogramowaniem Freeform.

3D Team funkcjonuje w dwóch oddziałach – w Swadzimiu k. Poznania oraz we Wrocławiu. Firma wykonuje usługi pomiarowe systemami optycznymi firmy GOM oraz jako pierwsza firma usługowa w Polsce posiada zautomatyzowany system ATOS ScanBox do pomiarów seryjnych. Do inżynierii odwrotnej i modelowania używa zaawansowanego, profesjonalnego oprogramowania CAD. 3D Team to również wyłączny w Polsce, certyfikowany partner szkoleniowy 3D Systems w zakresie oprogramowania Geomagic.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like