3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D i ekspert we wdrażaniu technologii druku 3D w przemyśle, zaprezentował nowe akcesorium do swojego flagowego produktu – 3DGence INDUSTRY F340. Wprowadzony do oferty moduł drukujący HF (High Flow) wyróżnia się możliwością druku 3D z materiałów zbrojonych takich jak PA-CF oraz PA-GF.

To już czwarty moduł kompatybilny z przemysłową drukarką 3D – 3DGence INDUSTRY F340, ale pierwszy, który został wyposażony w dwie głowice o średnicy 0.6 mm. Oznacza to, że jego zastosowanie pozwala otrzymać wydruki 3D o dużych gabarytach w krótkim czasie. Moduł HF, tak samo jak pozostałe, wyposażony został w system automatycznej kalibracji co ułatwia użytkownikom pracę z urządzeniem.

Wdrożenie modułu HF to przede wszystkim wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy coraz częściej wykorzystują w swojej pracy materiały wzmacniane włóknem węglowym lub szklanym. Detale produkowane z PA-CF oraz PA-GF charakteryzują się zwiększoną odpornością termiczną, ale również twardością i wytrzymałością. Są to tworzywa powszechnie wykorzystywane w procesie wtrysku w przemyśle i bardzo dobrze znane naszym klientom” – mówi Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer, 3DGence.

Dział R&D aktualnie pracuje nad rozszerzeniem bazy dostępnych filamentów dla nowego modułu HF, w połowie kwietnia zostanie wdrożony materiał PA-GF. Obecnie testowane są także inne materiały zbrojone takich producentów jak DuPont, Clariant czy Owens Corning.

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowego modułu z dyszami 0.6 mm, ponieważ zastosowanie zwiększonej średnicy głowic pozwala na produkcję detali z ABS-u w znacznie krótszym czasie niż dotychczas. Na niektórych geometriach uzyskujemy nawet do 40% skrócenia czasu wydruku” – mówi Filip Turzyński, Quality Development Manager.

Specyfikacja techniczna modułu HF:

  • średnica głowic: 0.6/0.6 mm
  • temperatury pracy: 190°C – 265°C
  • materiały modelowe: PA-CF, PA-GF*, ABS, ASA
  • materiały podporowe: ESM-10 (wypłukiwany), HIPS (wyłamywany)

Materiał PA-GF dostępny od 24.04.2019 r.

System modułowy w 3DGence INDUSTRY F340

System modułowy zastosowany w 3DGence INDUSTRY F340, drukarce 3D zaprojektowanej z myślą o aplikacjach przemysłowych, pozwala między innymi na szybką i bez narzędziową wymianą modułu w zależności od wybranego materiału. Oznacza to, że urządzenie można dostosować do własnych potrzeb. Każdy moduł dopasowany jest do konkretnej grupy materiałów, aby proces druku był jak najbardziej zoptymalizowany.

Na rynku obecnie jest sporo drukarek 3D, które są kompatybilne z bardzo wąską gamą materiałów co jest równoznaczne z koniecznością posiadania kilku różnych urządzeń. 3DGence INDUSTRY F340 to wyjątek wśród przemysłowych drukarek 3D. Została wyposażona w system modułowy, które jest bardziej praktycznym oraz bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Aby drukować z różnych materiałów wystarczy tylko wymienić moduł, nie trzeba kupować nowej maszyny. Klienci firmy mogą wybrać urządzenie idealnie dostosowane do własnych potrzeb i w razie konieczności rozbudować je o istniejące już inne moduły drukujące” – mówi Dominik Fitowski, Export Manager, 3DGence.

Dodatkowo dział R&D firmy 3DGence systematycznie rozwija swoje rozwiązania, co jest związane ze stałą rozbudową możliwości maszyn. Dodanie czwartego akcesorium do 3DGence INDUSTRY F340 znaczące zwiększa funkcjonalność urządzenia. Dzięki temu każdy klient ma możliwość aktualizacji swojej drukarki 3D w trakcie użytkowania.

3DGence opracowuje nowe rozwiązania technologicznie, wdraża druk 3D w przedsiębiorstwach, doradza oraz szkoli. Firma jako jedyny producent w Polsce dostarcza certyfikowane przez TÜV Rheinland drukarki 3D do zastosowań przemysłowych takie jak 3DGence INDUSTRY F340 oraz DOUBLE P255. Jakość, łatwość użytkowania oraz solidność urządzeń pozwoliło na współpracę z takimi partnerami jak GM, Alstom czy OSRAM. 3DGence została założona w Polsce w 2014 r., jej właścicielem jest Michał Sołowow.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like