Informacje branżoweNews

3NOVATICA w ofercie AB, ZORTRAX w RTV EURO AGD

Polskie firmy produkujące niskobudżetowe drukarki 3D poszerzają sukcesywnie swoje strefy wpływów i rynki zbytu, na których się pojawiają ze swoimi produktami. Kolejne marki nawiązują współpracę z zagranicznymi dystrybutorami i resellerami, lecz również na rynku polskim zaczynają poczynać sobie coraz z większą śmiałością. 3NOVATICA ogłosiła niedawno nawiązanie współpracy z jednym z największych dystrybutorów elektroniki w Polsce – AB S.A., a wcześniej Komputronikiem, podczas gdy Zortrax ogłosił dziś, że jego urządzenia trafią do oferty EURO RTV AGD. Z nieoficjalnych informacji jakie posiadam wiem również, że w obydwu przypadkach prowadzone są rozmowy z kolejnymi dużymi partnerami i sieciami handlowymi. Czyżby nieubłaganie nadchodził ten moment, gdy polskie drukarki 3D będzie można spotkać w sklepach wielkopowierzchniowych?

3NOVATICA, która prowadzi sprzedaż drukarek 3D do samodzielnego montażu GATE oraz wprowadza właśnie na rynek wyposażoną w dwie głowice drukujące FLEXA jest od miesiąca obecna w ofercie Komputronika i powiązanych z nim sklepach Karen i Saulurion, jak również One System – dystrybutora elektroniki, posiadającego w ofercie asortyment takich marek jak Microsoft, Samsung, Dell czy Symantec. Od niedawna produkty firmy można również zakupić w AB, które plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/ AGD/ RTV w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii. Grupa AB liczy 16.000 partnerów handlowych.

Zortrax sukcesywnie rozwija sieć swoich resellerów na świecie, ale dzięki umowie z RTV EURO AGD wykonał dość istotny krok w kierunku jeszcze lepszego zaistnienia w Polsce. Na razie drukarek 3D firmy nie będzie można kupić bezpośrednio w sklepach sieci, ale można je zamawiać za pomocą sklepu internetowego. Oprócz M200 trafią tam również filamenty i akcesoria opatrzone charakterystyczną literą „Z” na przodzie. Choć Zortrax nie jest pierwszą rodzimą firmą produkującą drukarki 3D, jaka pojawiła się w ofercie tej sieci – w zeszłym roku w sklepie on-line RTV EURO AGD można było zamawiać urządzenia Omni3D, jest to krok postawiony w bardzo dobrym kierunku. Czekamy teraz, aż Zortraxy będzie można oglądać na półkach sklepowych – drukarki 3D Omni3D tego niestety się nie doczekały.

Obecność w/w wymienionych firm w dużych sieciach dystrybucyjnych to kolejny sygnał, że drukarki 3D upowszechniają się w świadomości coraz większego grona osób. Z posiadanego doświadczenia wiem, iż decyzje o włączeniu zupełnie nowych linii produktowych (czy nowych produktów / producentów w ogóle) w dużych sieciach dystrybucyjnych okupione licznymi raportami, analizami i spotkaniami, na których omawia się zasadność podjęcia danego działania. Z pewnością nie są to działania podejmowane ad hoc pod wpływem impulsu w wąskim gronie managerów. Skoro AB, Komputronik czy RTV EURO AGD zdecydowały się na tego działania oznacza to po prostu, że widzą w tym potencjał sprzedażowy – nawet jeśli monetyzacja nie nastąpi z dnia na dzień.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like